Blackjack Rules Pick Up 5

"Не работи?" Прашав Татко ми подоцна blackjack rules pick up 5. "Јас ќе изгледа како право на дик," му реков на Татко ми blackjack rules pick up 10. "Ја ослободат од топката во воздух и држете еден од 13 делови од вашето тело на табелата.Потоа контролата на топката на подот.Го стори истото повторно.Контрола на топката на подот повторно.Не дека за сите 13 делови од телото толку брзо како што можете да и потоа да ја задржи топката во воздух со десната нога додека да истече времето." "Но тоа е мамење," реков јас blackjack rules jack pick up 5. "Можам," реков помеѓу солзите", но само со мојата десна нога." Татко ми мисла за некое време. "Мислев дека ќе може да го направи удар-up прозорци?" Татко ми прашани vinaigre де cidre де pomme казино. By на крајот од третиот круг, јас последен.Мојот татко беше само лице со мене.Тој знаеше дека апсолутно ништо за фудбалот.Тој го помина поголемиот дел од своето време да пушат надвор. Во светлината на понесе фест, кој беше на Светската Серија на Покер Главниот Настан, јас и понатаму мојата серија на пост последици статии од барајќи од играчите да се погледнеме во она што може да се направи за да се зголеми на предизвикот.Не само што Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан конечна табела заработи Џо McKeehen $7.6 m во парите.Тоа, исто така, потврди покер е позиција меѓу повеќето здодевни спорт во светот.Повратни информации од играчите, медиуми, членови и фанови слично беше едногласна.Покер прави срцето да плачете надвор од чиста фрустрација.Ние мора да има промени во играта.Картички треба да се чува во quietened агли на казино.Алекс Weldon напиша добро обмислен парче за parttimepoker.com.Тоа е играчот е грешка или самата игра?Weldon чини да слезе од страна на игра да биде виновен, со играчи нежно ја туркаат во бездната.Тоа е образложено аргумент, и една јас се почувствува присилена да додадете мојот два центи вредност.Кога мислам на здодевни спортски крикет и snooker, веднаш пролет на ум.Управните органи на двата спорта се свесни за тоа, како се играчи.Не е тајна.И кога мислите дека за тоа, крикет и snooker не се само scoundrels во овој ден на нашата.Повеќето спортови се состојат од долги периоди на ништо испрекината со срце-запирање момент.Мразам snooker, но како што гледам Рони О ' саливен заврши 147 пауза во светски рекорд 5-минути и 20-секунди, истакната slivers на солено солена лизга полека надолу на страната на моето лице.Како е тоа можно?Јас дури и не сакаат спортот.Тоа е досадно.О ' Саливен лифтови чаша вода кон толпата да покажува неговите нерви – тој може да се измамени од мене – коментаторот рече, "брзина во која тој игра...тоа е она што се добива луѓе на работ на своите места." Ова ме доби размислување?Како здодевни ќе snooker биде ако секој игра се вклучени Рони О 'саливен наспроти Рони О' саливен?Иако тоа е точно дека играта на snooker очајно и треба некое правило промени за да добиете повеќе луѓе 'исклучување на своите места" на песни на моите солзи ме потсети на магија која може да биде создадена во рамките на границите на потенцијално досадна рамка.Напад v Одбрана јас се користат да се игра тенис на маса да пристоен стандард кога бев imp.Мојот тренер ми кажа дека јас би можеле да имаат претставена Велс ако јас може да го реши загатката на мојата игра.Јас бев премногу дефанзивни.Јас бев многу coachable, но обидете се што може да ми јас не би можела да го промени мојот пристап кон играта.Јас бев lad стои 30 метри од табела тропа на врвот се вртат назад во текот на интернет.Јас не бев доволно агресивни, бидејќи се плашев за правење на грешка.Кога ќе се види Рони О ' саливен waltzing околу снукер маса, нема страв од се прави грешка.Тој не размислува за правење на дефанзивна игра.Тој игра без страв.Неговите природни таленти се дозволени да блесне.Тој ужива во она што тој го прави.Тенџере.Тенџере.Тенџере.Како Weldon укажува во својот дел на WSOP конечна табела борци се плаши од се прави грешка.Тие не сакаат да го нападне, бидејќи удели беа премногу висока.Уставниот прашање, сите тие со кои се соочуваат мора да е (а) не ми оди во напад и да се обиде да победи на оваа работа и, според тоа, да заработи повеќе пари, или дали јас (б) седат назад и да чекаат за елиминација на другите и да се добијат повеќе пари?Ние се соочуваат со овие избори, секој ден, а ние често го избере патот на најмал отпор.Еден дури би можеле да тврдат дека тоа е биолошка.Во 2011 година, работев на конечната табела на Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан во Deauville.За секој гледа, настанот ќе биде запаметен за две работи.Мартин Jacobson одбивање договор со Lucien Коен, кога главите-горе, и тогаш се губи титулата, а Коен е глупаво пластични стаорец.Не за мене.Јас секогаш ќе се сеќавам на тој настан за брзината со која Алекс Wice направени неговите одлуки.Канадскиот заврши трет.Тој беше Рони О ' саливен на покер.Тој ќе ја добие ќе ги исклучите вашиот седиште.Уште еден играч кој игра со брза verve е Сем Trickett.Ќе има стотици повеќе.Тактики Кога бев lad, јас тоа го направи преку завршно на Велшкиот Момчиња Фудбалски Вештини конкуренција.За време на првите неколку круга, јас outscored сите во тар, развиваат, дриблинг и шут.Имаше четири од нас во финалето и го донесе значаен поени предност со мене.Имаше само еден проблем.Финалето беше натпревар на кој може да се направи на повеќето удар-up прозорци и не можев да се направи удар-up прозорци.Правилата се едноставни.Ние ќе се натпреваруваат за три круга.Имаше 13-истакна делови на вашето тело, и вашата задача е да допре до оние делови на вашето тело, додека задржување на топката воздухот.Вашиот резултат ќе биде износот на време топката бил задржан воздухот, во минути, помножени со бројот на делови од телото, топката struck.
"Добро, сега побрзај, сакам да се дојде до паб." Ако види некој прави фудбал удар-up прозорци, ќе се забавуваат.Ако не сте го гледав мене.Победата беше долу на мојот татко тактики, но имав намалено забава вредноста на турнирот на нула.Повеќе од тоа, јас имав направено на исмејување на настанот.Јас не бев вистински шампион, но јас не кажувам моите пријатели тоа.Мојот удар-up тактики се случуваат во целиот свет на спортот, и покер е исклучок.Како удели се зголеми (главно во финансиски аспект) тактики се во игра повеќе со тоа намалување забава вредност.Земете фудбал за пример.Како многу тимови сега игра одбранбен фудбал на чекање за нивните противникот да направи грешка пред да удри на нив, на контра-напад?Како многу тимови парк со автобус.Рацете горе ако имате поврзано со бидете внимателни да не accide околу вашиот врат гледа вашиот тим игра далеку во лигата на Шампионите?Сите овие проблеми постојат поради играта им овозможува да постојат, но тоа е, исто така, на интервенција на човекот, кое го има последниот збор.Тоа е играчите кои работат во рамките на таа рамка која го избере да биде Рони О ' саливен или Ofi Zvi Стерн.Гл...гл...гл...гл...Повеќе Промени очното јаболко се зјапав на Тур де Франс од било кој друг спортски настан во светот.Тоа е досадно.Само возбуда доаѓа со маса несреќа или завршувањето на спринт линија.Сака на Најџел Benn и Принц Naseem Hamed користи за да се направи бокс оживее; сега тоа е досадно.Голф е досадно.Фудбалот е досадно.Американски Фудбал е здодевен; Бејзбол е досадно.Рагби е досадно.Досадно.Досадно.Светлината се појавуваат од крајот на тунелот, и не зборувам за еден товарен воз.Крикет ги трпи истите проблеми како покер.Тест крикет беше ставање на луѓето да спијат.Тие не се распушти Тест крикет.Тие создадоа T20 крикет.Нов вид на игра која создаден со единствена цел за обезбедување на повеќе забава.Таа работи. "Тоа се вика тактики," рече Татко ми винс ломбарди ресторан oneida казино.
"Во право, тоа е она што сакам да го направам." Рече Татко ми vinaigre де cidre де pomme geant казино. "Дали сакате да се победи или не?" рече Татко ми како одеше надвор за друг педерот.Па јас не она што тој ми кажа.Сите стоеја зјапаше во мене како да сум бил крт во партија полна со лос.Јас изгледаше смешно, но со време тие изброиле резултати, јас го освои.