божественоста 2 додадете руна слотови

Државата игри регулатори потпишан во четврток на Цезар Забава Корп план да продаде четири од своите места на компанијата Цезар Раст Партнери филијалата за $2.2 милијарди долари.Договорот, што беше објавен на 18 дена, е слично на трансфер на средства од матичната компанија за бизнис, кој беше креиран минатата година, за да помогне во светот најголемиот казино оператор го прошири своето присуство, додека се занимаваат со своите игри индустрија-висока $23 милијарди евра од долгот со долгорочен карактер.Казино оператор ќе управуваат со својства — Bally е Лас Вегас, Quad, на под-изградба Cromwell и Harrah ' s во Њу Орлеанс — по договор е финализиран.Цезар Забава постар заменик претседател на Ерик Hession кажано регулатори дека Цезар Раст Партнери' "силна биланс на состојба" ќе имаат корист својства.Тој рече дека Цезар Раст Партнери ќе претпостави $185 милиони евра од долгот поврзани со Cromwell — порано Бил е Gamblin' Сала — и ќе потроши $223 милиони евра да се заврши redevelopment на Четири, кој бил на Царскиот Дворец божественоста 2 додадете руна слотови.
Hession рече Цезар Раст Партнери ќе реконструирам На Quad на хотелски соби, ходници и базен област при додавање на забавни атракции божественоста 2 колку мемориски слотови. "Тоа целосно да ја трансформира таа особина, која е на 50-двор-линија на Дресот," рекол Крег Abrahams, главен оперативен директор на Nasdaq-кои се тргува Цезар Стекнување Co., кој управува со Цезар Раст Партнери божественоста 2 додавање на руна слотови. "Тоа ќе не личи минатото спомени." Цезар Раст Партнери веќе поседува Planet Hollywood, на Octavius хотел кула на Цезар Палата и Потковица Казино Балтимор, кој се отвора оваа есен.Компанијата, исто така, поседува Цезар' интерактивни игри бизнис, кој вклучува вистински пари онлајн игри активности во Невада и Њу Џерси, расте и социјални игри бизнис и Светската Серија на Покер.Цезар Интерактивна Забава извршен ДИРЕКТОР Mitch Garber е исто така и извршен ДИРЕКТОР на Цезар Раст Партнери.Цезар Забава поседува 58 проценти од Цезар Раст Партнери.Трансакцијата ќе резултира во парични приливи од $1.8 милијарди долари и им овозможи на Цезар за префрлување на дел од компанијата вкупниот долг на филијалата.Заеднички услуги за заеднички потфат ќе се обезбеди работењето на услугите за сите на Цезар подружници.Казина се уште ќе дејствуваат во рамките на друштвото Вкупно Награди лојалност програма божественоста 2 мемориски слотови по ниво. Hession рече трансакцијата ќе биде "транспарентна на клиентите." Три-член Игри Одбор за Контрола потпишан на трансакцијата, откако држи посебен претрес во Лас Вегас што траеше малку повеќе од еден час.Членовите на Невада Игри Комисија седев во публиката и ја одржа втората претрес веднаш по Одбор за Контрола да го одобри панел на препораката cher. "Ова ќе им овозможи на компанијата да се движат напред и се грижи за дел од своите ликвидносни проблеми", рече Контрола член на Одборот Шон Рид.И двајцата членови на Одбор за Контрола и комисијата рече дека тие беа загрижени со Цезар' целокупната финансиска структура.Луизијана игри регулатори треба да го одобри Harrah ' s во Њу Орлеанс дел од трансакцијата.Цезар Раст Партнери е структуриран за да се направи капитални инвестиции.Цезар " приватниот капитал сопственици, TPG и Аполон Управување Група, секој стави 500 милиони долари во Цезар Раст Партнери.Висок профил инвеститори, вклучувајќи хеџ фонд милијардер Јован Paulson, кој поседува 12 милиони акции, купен во.Сорос Фонд Менаџмент, инвестициите рака на милијардер Џорџ Сорос, висок профил поддржувач на либералните и прогресивните политички причини, поседува 6 милиони акции. ae височини казино настани.