најдобри во слот Druide Equilibre

За подобро или полошо, на МАК има окупираа наслови во текот на изминатите неколку недели.Но, јас би се remiss ако јас не го потрошите малку време да се одмори од pigskin да се зборува за бејзбол.Да, бејзбол.Знаете, дека други професионални спортски лига која е забавување своја сезона во рамките на подготовките за postseason.Ние сме надолу до последната недела на бејзбол сезона, што значи дека игрите се носат екстра значење за оние кои се уште се во потрага за postseason чамец.Почнувајќи од денес, пет екипи веќе освои сидришта во postseason, три од нив ја освои нивната поделба: на Балтимор Orioles (AL East), Лос Анџелес Ангели (AL Запад) и Вашингтон Државјани (NL Исток).Св најдобри во слот druide equilibre. Луј Кардинали (NL Централна) и Лос Анџелес Затајувачите (NL Запад) имаат и освои плејофот сидришта.Освен ако нешто непредвидени се случува, и двата тима треба да биде во можност да clinch нивните поделби, премногу.Тоа остава АЛ Централна како единствен поделба тоа е уште за посегнување.Детроит Тигрите имаат една игра доведе во текот на Канзас Сити Royals со двата тима имаат шест игри се остави на нивните планови.Судејќи по нивните противници, тоа е лесно да ги собереш на Тигри да се одржи на Канзас Сити, бидејќи тоа е дека една игра доведе и што е уште поважно, има три-игра поставува со Чикаго Белата Сокс и Минесота Близнаци.Во меѓувреме, Royals се уште имаат да се игра Кливленд Индијанци на патот пред заокружување нивниот распоред со уште три-игра во собата со Чикаго Белата Сокс...во Чикаго.Добрата вест е дека кој губи од NL Централна pennant уште има внатре песна за една од двете Диви Картичка спорт во AL.Додека Тигри и Royals победа во најмалку три од нивните текот на последните шест натпревари, и се уште треба да се направи тоа на postseason.Во меѓувреме, Питсбург Пирати и Сан Франциско Гиганти се уште се во трчање за да се победи на NL Централна и NL Запад, соодветно.Пиратите седат 2.5 игри зад Кардинали, но тие се уште имаат шанса да победи на pennant ако Картички двоумење по истегнување.Истиот со Гиганти кои се 3.5 игри назад на Затајувачите со два натпревари меѓу тимовите сепак да се одигра.Сан Франциско треба да победи на овие две игри, бидејќи ништо помалку отколку што ќе и даде NL Запад наслов на своите ривали.Па да, тоа е возбудливо време да се биде фан на било кој од овие екипи се упатија да го плејофот малку повеќе вознемирувачки за оние кои се уште се во трчање но не сте резервирале билети за големиот танц уште.Актуелен Светски Серија шансите има три тимови – Ангелите, за Државјаните, и Затајувачите – врзан за најмалата шансите на 9/2 се акции смета коцкање од исламот.

И покрај се ' уште се во средината на свој pennant трка, на Тигрите не се далеку зад себе во 6/1 шансите.Потоа, тука се Кардинали и Orioles споделување 7/1 шансите, проследено со Оукланд Атлетика во 10/1 се tesco испорака слотови достапни. Гигантите, Пирати и Royals се сите 14/1 шансите додека Сиетл Морнарите, која се ' уште има надвор шут на надминувајќи А е и или Тигри или Royals, седи на 18/1 некои слот машини отворени од другите. Од таму, шансите се намали за тимовите кои се математички сеуште е во тек, но се додека не се согласува, во најдобар случај, да направи драматично крајот на сезоната се кандидира.Племето е најблиску во 100/1 шансите додека Торонто Сина Jays, New York Yankees, и Милвоки.со Brewers сите имаат 300/1 шансите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во близина на bentonville арканзас.