некои слот машини отворени од другите

Само како онлајн продажба за заеднички стоки се принудени многу тули и малтер продавници да се затворат, се чини дека повеќе "punters" во велика БРИТАНИЈА се обложуваат онлајн, помалку, тие се обложуваат во традиционалните bookmaking продавници некои слот машини отворени од другите. Ladbrokes Корални приходите од дигиталниот операции се искачи 17% во првата половина на 2017, со спортско обложување приходи до 25 проценти, според ФТСЕ 250 компанијата најновите јавни финансиски извештаи, објави во четвртокот.Вкупниот износ wagered онлајн на спортски пораст од 27 проценти, додека приходите од игри како што се онлајн рулет, покажаа 11% зголемување.Приходите од земјата-базирани операции, во меѓувреме, падна за шест проценти, а вкупниот износ на влог во овие продавници се допаѓа-за-како дар намали за седум отсто.Онлајн зголеми помогна вкупно приходи инчен од еден процент во споредба со минатата година, но бројките за продажба на мало обложување се направи за grimmer читање.И со прописите на фиксна-шансите обложување терминали очекува да бидат построги наскоро по владата ревија, шансите на мало се враќа изгледа тенок.Некои политичари се нарекува за шансите на FOBTs да се намали од £100 ($131) спин да £2 ($2.61), потег што на bookmaking индустрија предупреди ќе доведе до загуба од 20.000 работни места, и да резултира со затворање на половина на нацијата bookmaking продавници.Мало bookmakers сега се потпираат на контроверзниот машини за некои 50 проценти од нивните приходи.Иако тоа е малку веројатно владата ќе одобри такво драстично намалување во сад wagers, таму е веројатно да биде компромис на максимална удели кои ќе имаат влијание постои казино во близина на bentonville арканзас. Ladbrokes Корални стана најголем мало букмејкер во велика БРИТАНИЈА кога две имењак компании, Ladbrokes и Гала Корали, се согласија да се спојат минатата година.Нивната вратоврска-up се очекува да биде финализиран оваа недела.Но, неодамна се прошири големина ги остава ранливи на финансиските последици од промени во политиката.Сепак, компанијата исто така најави дека го идентификувале дополнителни заштеди на трошоците што произлегуваат од спојување, и на тој начин се ревидира проценките од $130 милиони евра за $200 милиони евра на годишна пари спасени, преку корпоративниот синергија.Но, финансиски аналитичар Јоргос Лосос кажано CityAM дека овие бројки значи малку со толку многу регулаторната неизвесност во воздухот постои казино во близина на големи небото монтана.
"Еден добива чувство на [$70 милиони] годишно се судрат би можело да избледат во безначајност откако владата го имаше своето каже за иднината на контроверзниот фиксна шансите машини за коцкање." Сепак, пазари реагираа позитивно на веста дека група профит за H1 се очекува да биде од четири до седум проценти повисока од 2016 година, слетување некаде во близина на $200 милиони евра. постои казино во близина на birmingham алабама.