постои казино во близина на наведнуваат орегон

IP бруто игри приходи (GGR) во Макао падна од 29.0 проценти од година на година во четвртиот квартал и 10.9 проценти за целосна година на 2014 година, според официјалните податоци објавени од претходно овој месец.rom 34 junkets кои биле повлечени од најновата листа, 19 побара поништување на нивните лиценци, додека останатите 15 не ги обноват нивните лиценци, Rádio Macau пријавени.т најмалку две junket оператори објави овој месец тие беа намалување на нивното работење во Макао.Злато Месечината Група минатата недела потврди затворање на VIP коцкање собата работеше во Песок Кина Ltd е Песоци Cotai Централниот комплекс.Порано, Дејвид Група имаше изјави дека тоа ќе се затвори некои од своите ВИП-простории во Макао.acau Секретар за Економија и Финансии Ангажирање Leong Vai Tac веќе рече дека владата е тесно по затворањето на VIP соби во Макао.acau Главен Извршен Фернандо Chui На Саи во неделата рече дека затворањето на VIP соби е "нормален" и дел од "прилагодување фаза" на градот казино индустријата се случува преку постои казино во близина на наведнуваат орегон. GGR во Макао е падна за седум последователни месеци мерена на годишно-на-година смисла, и поголемиот дел од аналитичарите очекува криза да се продолжи барем во текот на првата половина од 2015 година. програма кино ле казино lavelanet 09300.