коцкање казина во државата њу јорк

Mikael Hansson, Ко-основачот на задржување обезбедувач на услуги Enteractive, изјави оператори треба да почнат да се фокусира на давање на нивните клиенти некои многу потребни признавање.Зборувајќи со Коцкање Insider, Hansson дискутира последните Американската Општество на Квалитетот на анкета кои се наоѓаат на 68% од корисниците ја напушти компании, бидејќи тие чувствуваат дека не им е грижа за нив коцкање казина во државата њу јорк. Hansson, тврди онлајн гејминг индустријата треба да се направи повеќе да се концентрира на овие играчи.Тој рече: "Ако се погледне на МРАЗ или Сигма, гледам луѓе се уште се фокусира на правење на кул производ.Никој не е навистина таргетирање на оваа 68% - на оние кои сакаат вистински внимание."Вие навистина не може да се каже можете да ги даде вистински внимание ги испраќа спам пораки или текстуални пораки.Ние се обидовме да се автоматизира чувство на 'ти си важен за нас.'"Hansson верува Enteractive е метод на еден-на-еден контакт обезбедува личен допир кој е често недостасува во онлајн игри, иако тој тврди ова не е различно и во другите индустрии.Тој рече: "Погледни кога ќе купите автомобил на пример, можете да одат во Мерцедес или BMW и веројатноста е никој дури и ќе се каже здраво за вас, и покрај тоа што се има да се купи автомобил."Па, не дај боже тие ти се јавам по сте го купиле автомобил и да ве прашам дали ви се допаѓа.Секоја индустрија таму може да се подобри енормно."Hansson говореше за Коцкање Insider за претстојните Малта магазинот Фокус.Кликни тука за да прочитате кога на располагање. коцкање казина во њујорк.