каде е џери грутка казино

Седум француски тенисери беа притворени од страна на француската полиција оваа седмица под сомневање за фрлање игри по налог на натпреварот-одредување на ум, познат играчи како "Маестро." На Маестро е ерменски Григор Sargsyan кој беше уапсен од страна на Белгискиот полицијата крајот на јуни и останува во притвор.Тој е обвинет за fronting голем коцкање синдикатот кои се насочени играчи во пониските ешалони на професионалниот тенис и убеден десетици да се поправи стотици игри за пари.Француски спортски дневен L'Equipe извештаи дека седуммина играчи на притворените и актуелизира оваа недела носи вкупно од земјата до 17 каде е џери грутка казино. Додека седум не биле идентификувани, органи рече пет имаше призна прифаќање на пари од синдикатот да се фрли натпревари.Една рече дека и тој има фиксна над 20, добиваат околу $34,000 за возврат.Белгиската полиција, кои се води истрага, се рече дека тие сега се сомневаат 137 играчи од повеќе од половина дузина земји, вклучувајќи ги САД, по фрлаат преку телефон евиденција поврзана со Маестро, и бараат помош од ФБИ.Шемата беше организиран преку шифрирани пораки и играчи се верува дека биле платени помеѓу $570 и $3,400 да се фрли натпревари каде е jamul наоѓа казино.
Sargsyan вработени стотици обложување "маски," ангажиран за само неколку долари, кој ќе се одржи облози на релативно мал удели да се избегне детекција на коцкање watchdogs.На 2018 извештај од Независен Панел за оценување на Тенис Интегритет Единица во проблемот рече спортот бил "зафати со цунами на корупцијата" на пониските нивоа на играта поради лошата парите во Фјучерси на кола.Меѓународната Тенис Федерација рече половина од 14,000 играчи се обидуваат да живеат од играта едвај се скрши дури.Истражувач изјави L'Equpe дека неколку играчи кои играле натпреварите за Маестро цитирана под сослушување ниска парите и неможноста да се платат трошоците како на причина за своите постапки.Ниту еден од играчите се уапсени досега се одигра на највисоко ниво на игра.Највисоко рангирана синглови играч на оние чии идентитети се познати е Џером Inzerillo, кој достигна 354 во светот во 2012 каде е џејк е 58 наоѓа казино. Inzerillo беше интервјуиран од страна на L'Equipe оваа недела во присуство на својот адвокат и негираше дека има некогаш се пријде да се поправи на еден натпревар.Играчи, вели Маестро беше редовна тела во тенис турнири, каде што ќе работат за да се регрутира повеќе играчи во неговата работа.Тие се опишани него како пријателски и не се опасни.Тој се соочува со организираниот криминал, натпревар-одредување, перење пари и фалсификување трошоци. рулет а пике се прелива barbe.