рулет со равиоли En Bois

Лас Вегас Стадион Орган Одбор ќе се сретнат во четврток да се надеваме дека разјасниме структура се однесува на оригиналниот нацрт на предложениот договор за закуп на доставени од страна на Оукланд индијана џонс: крадците во јануари за $1.9 милијарди domed стадион проект.Ставање крај на месеци на шпекулации, Лас Вегас Песоци Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson и неговото семејство, и официјално се повлече како инвеститори во проектот на 30 јануари рулет со равиоли en bois. Првичниот план би виделе Adelson придонесе $650 милиони евра, со индијана џонс: крадците организација корне во $500 милиони евра.Државата Невада би биле одговорни за останатите $750 милиони евра, кој ќе дојде од приходите воскресна од Кларк Каунти хотел данок.На одлуката од страна на Adelson беше направен по индијана џонс: крадците организација поднесени закуп предлог на одборот без информирање на него од своето постоење.Предвидување Adelson е поаѓање, индијана џонс: крадците се сретна со МАК претставници на Јан она што е длабоко оџакот покер турнир.
11, и презентирани на финансирање план за стадионот, кои не вклучуваат Adelson придонесот.Алтернативен план вклучени помош од глобалниот инвестициски банкарски фирма Голдман Сакс, која индијана џонс: крадците рече дека ќе помогне да се финансираат останатите $650 милиони евра во случај Adelson поддржан од договорот, според CBS Sports.com извештај.Сепак, се чини дека одлуката да се повлече од страна наскоро ќе биде 84-годишниот Adelson служи како катализатор за Голдман Сакс за да чекор настрана, како и.Коментирање на murkiness на предложените закуп договор, Даниел Etna, партнер во Корпоративниот Сектор, и ко-претседавач на закон фирма на Herrick, Фајнстајн LLP е Спортски Закон Група, реков, "Ви вид на се добие впечаток дека индијана џонс: крадците сопственост се обидува да безгрижен целата работа." Etna рече, "на крајот на денот, тоа е една работа да се зборува за тоа и тоа е нешто друго, всушност ќе имаат уште еден финансирање посветеност во рака," според Лас Вегас Сонцето она што е крстарење слот се повлече. Etna е правна фирма соработуваше со индијана џонс: крадците во минатото, кога тој работел на предлог за развој на спорт и забава комплекс во Калифорнија.Адвокат, наводно, се шпекулира дека "Можеби индијана џонс: крадците се најде некој што е подготвен да ги обезбеди потребните финансирање и тие едноставно се случува како чекани на пеколот се обидуваат да добијат нешто се стави во место." Тој рече, "јас сум бил гледање со овој вид на преситен леќа кога тие велат дека сè е во РЕД." Според Сонцето извештај, вклучени во конципирањето на преструктуира договор за закуп на предлог од одборот за индијана џонс: крадците службеници се промени се бара со цел да биде во согласност со SB1, кој беше усвоен од страна на Невада Сенатот во октомври авторизирање на $750 милиони евра трошоци за стадионот на проектот.Во четвртокот, Стив Хил, претседател на Стадионот Орган Одбор, рече дека тие индијана џонс: крадците "се чувствуваат сигурни дека тие може да се стави на финансирање во место, со цел да се движи напред со нивната примена," во врска со стадионот финансирање составен дел на предлогот.На January 19, МАК франшиза поднесе документи за да се преместите од сегашната дом во Оукланд Колосеумот во Лас Вегас.Три-четвртини мнозинство се бара од МАК е 32 лига сопственици да го одобри relo-ca-ција.Гласањето ќе се одвива на годишно лигата на состанокот во Феникс на 26-29 Март. она што е долгот на состојба во коцкање.