она што го прави двојно до значи во покер

На Флорида племенски игри компактен Gov она што го прави двојно до значи во покер. Рон DeSantis (R) достигна со Seminole Племе минатиот месец помина Сенатот Appropriations Комитет.Но, законот е изменет и нејзините онлајн игри компоненти одземени.Во април, DeSantis и Seminoles најави дека тие се дојдени во "историски" услови за да се овозможи племето да работат спортско обложување во-лице и онлајн, на интернет слот машини и маса игри, и да се изгради нова казина на племиња' суверена земја.На Флорида Законодавната власт е во услови на специјална седница оваа недела да се разгледа на Класа III игри договор.Само часа во посебна седница, Куќа Говорникот Крис Sprowls (R-Clearwater) објави дека iGaming бил отстранет од компактен она што го прави двојно надолу значи во покер. "Во моите дискусии со нашиот [законодавна] членови, сфатив многу делат ист интерес" како што некои јазични во компактен може да се толкува да доведе до задна врата проширување на онлајн игри.Дури и самиот можноста за ова беше неприфатливо, и затоа, Претседател Renner, Претседател добро, и јас се директно ангажирани со Seminole Племето на ова прашање," Sprowls рече.Под оригиналната смисла дека DeSantis и Seminoles договорени, по 36 месеци на новиот компактен се ратификува, државата и племе беа да се "вклучат во добра верба во преговорите .. вртење камен казино рулет минимум.
да се разгледа амандман да го овласти Племето да им понуди на сите видови на Опфатени Игри онлајн или преку мобилните уреди да играчи физички се наоѓа во Државата." Компактниот законски обврзани дека iGaming сервери се наоѓа на суверена земјиште во сопственост на племето.Сепак, DeSantis и Seminole Претседател Маркел Osceola денес потпишаа амандман на нивните 2021 Игри Компактен која се отстранува интернет игри дел.Што нели промени се финансиските услови на Seminoles мора да се придржуваат за време на компактен е 30-годишен мандат.Племето мора да плати државата минимум од $2.5 милијарди долари во текот на следните пет години, а потоа и споделување на дел од своите годишни игри приходи, која се очекува да надмине 500 милиони долари годишно.Во текот на првиот ден на посебни прописи сесија во однос на игри компактен, Seminole месинг информирани Флорида, пратениците дека тие се во дискусии со неколку водечки sportsbook услуги, вклучувајќи DraftKings, FanDuel, и Barstool Спорт.Џим Ален, главниот извршен ДИРЕКТОР на Seminole Игри и племето е Хард Рок Меѓународни бренд, рече племето е заинтересиран за создавање на односи со секоја од оние sportsbooks.Компактниот овозможува Seminoles да однесување на спортски обложување на своите шест земјиште базирани на казина.На DeSantis/Seminole компактен дополнително овозможува pari-mutuel картичка клубови и racinos да партнер со племето да им понуди sportsbook услуги на своите места.Мобилни спортски обложувања првично беше вклучена во компактен, но разрешување на iGaming јазик, најверојатно, ќе се елиминира далечински спортски wagering.Во прашање е Амандман 3, одобрен во 2018 од страна на избирачите, што дава моќ на државата жители — не, пратениците — да се утврди било каква експанзија на коцкање во државата.Критичарите на компактен рече мобилни спортски обложувања и онлајн казина прекршува Амандманот 3 вртење камен казино rv одморалиште. DeSantis и Seminoles првично тврдеше дека откако iGaming серверите ќе бидат базирани на суверена земја, тоа не е така.Сепак, тие навидум се согласија интернет игри компонента денес со компактни промени.Амандман 3 се очекува да биде во фокусот на продолжение на разговорите во врска со компактно во текот на остатокот од специјалната сесија.За компактен да стане целосно овластена, тоа мора да помине на Флорида законодавниот дом, да се примаат DeSantis' потпис, и потоа да биде ратификувана од страна на американското министерство за Внатрешни работи. вртење камен казино р.в. паркирање.