Chumash казино сојузна Id број

Ова е гостин придонес од Giorgi Mikhelidze.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.Игри во Nordics не се смета како тема на секојдневното живеење.Всушност, тоа е на контроверзниот страна се должи на тешки прописи и ограничувања кои владите ги наметнуваат на индустријата.Иако постојат многу голем број на земји кои се класифицираат како Нордиските (да, дури и Естонија понекогаш), јас ќе се фокусираме на повеќето рестриктивни оние како што се Шведска и Норвешка.Сепак, може да постојат некои разлики со Норвешка, како што е најтешко пазарот за да го внесете, затоа повеќето фокус ќе биде дадена за нив.Гејминг сцена во Nordics Кога размислуваме за коцкање индустрија, тоа обично се смета како благодет за локалната економија, како влада нема вистински трошоци во овозможувајќи им на фирмите да функционираат, иако има доста приходи од едноставно оданочувањето оние казина.Всушност, повеќето од земјите што имаат посебни делови од нивниот БДП за казина, најде дека коцкање и обложување испаднат да биде нивните најголеми извори на приходи.Затоа тешко е да се разбере зошто земји како Норвешка и Шведска ќе одбие таков прилив на средства.Особено Норвешка, како што е во очајна потреба за економија диверзификација поради масло цена намалувања во иднина.Еден аргумент дека експертите се обезбеди е дека овие земји се екстремно конзервативни кога станува збор за коцкање, и би се многу, а имаат населението инвестираат на финансиските пазари од проигравам нивните дополнителни средства.Куповната моќ на потрошувачите е вообичаен аргумент да се појават.Но зарем не куповна моќ посветен на обезбедување средства за една локална компанија?Не се казина компании, како и?Овие се поставува прашањето-одговори дека ние обично се слушне.За Норвешка, тоа е многу полесно да се задржи нивната строга регулација на коцкање пазарот како тие се релативно независна Европска држава.За Шведска, иако, тоа е многу потешко поради притисоци од ЕУ.ЕУ има доста отворена политика кога станува збор за коцкање и е виден критикување на земји како Германија за своите строги прописи.За нив, растот на индустријата е предност, а не обврска, како тоа се зголемува на земјата-членка економска моќ.Шведска почна да им даде на начин да се барањата на ЕУ и има издадено некои лиценци, но Норвешка не е дури и budging.Што е тоа како за коцкање компании?Норвешка е многу тешко да се разбере феноменот.Тоа се смета како еден од најпознатите libertarian земји, а исто така имајќи еден од најпознатите монополското индустрии во светот.Во моментов, постојат само две компании кои имаат право на обезбедување на коцкање услуги за локалното население: кој Било друг онлајн казино или коцкање платформа е забрането од угостителските за локалното население.Со Шведска, тоа е малку поинаква.Земјата се користи за да имаат иста ситуација, иако тие имаа само една држава во сопственост на компанијата што имаа право да ги нуди да се коцка.Тоа беше Svenska Spel.Но сега, земјата започна да прифаќа лиценца апликација од оф-шор компании се подготвени да влезат на пазарот.Генерално, се работи за подобрување на повеќето од Nordics, додека Норвешка продолжува да заостануваат во таа смисла.Што е тоа како за играчите?Иако сите точки наведени погоре сјај Норвешка не во најдобра можна светлина, важно е да се напомене дека тоа не е така лошо.Законот постои, да, но тоа се чини дека никој не е навистина спроведување на тоа до степен до кој тоа влијае на локалниот пазар.На пример, повеќето Norwegians се слободни да се регистрирате на ЕУ-базирани платформи, кои успеваат да одат преку националните firewall, и дури и ако тие се откриени, нема правно дејство против нив ќе бидат преземени.Многу како и секоја друга земја, Норвешка се фокусира на отстранување на даватели на услуги, отколку на сопствените граѓани.Она што го прави ова му кажете на офшор компании?Таа вели дека побарувачката е таму.Треба да прописите се крена, сите подготвени казина може да се очекува здрав пазар на Norwegians подготвени да учествуваат во индустријата.Но ќе бан биде укината?Останува да се види.Како да се убеди владата да ја укине забраната напорите за убедување на владата се паднати на глуви уши години.Но како глобална се префрлите од масло за електрична енергија станува кога било пореално, Норвешка почнува да се добие повеќе и повеќе очајни да најде алтернативни извори на приходи.Економска опасност За еден, зависноста на норвешкиот Krone на цените на нафтата треба да се смета.Ако тие се откажат брзо, валута се сигурни да ги следат и земјата ќе земе голем економски хит.Најдобар начин да се убеди владата да ја укине забраната е да им обезбеди со студии на случај.Да речеме дека САД како пример.Земјата е во состојба да генерира повеќе од $10 милијарди долари од офлајн казина во даноци сам.И оние казината, достапни се само во еден мал број на држави.Има коцкање индустрија бидат регулирани и е дозволено нација-широк, ќе се зголеми таа бројка на повеќе од 5 пати.Статистика Следниот ќе биде приказ на статистика за норвешката население.Ако една компанија требаше да се направи истражување за тоа колку Norwegians коцка редовно, тоа ќе биде многу полесно да се добие точка низ.На пример, ако половина од населението има ангажирани во некој вид на онлајн коцкање со оф-шор компанија, не е само дека загубата на средства за земјата, но губење на можност за оданочувањето дека многу иста компанија.Порано или подоцна, Норвешка, ќе видите дека со наметнување на такви груби забрана, тие не се само губење на пари, но не и остварување премногу во процесот.Исто така, тоа ќе биде убав преглед на тоа колку средства се потрошени за забрана на оф-шор компаниите се потроши, и како едноставно воведување на повеќе простувањето регулатива ќе биде многу поефикасна.Споредби Друга опција ќе биде да се чека за Шведска е статистика откако компании се движат во земјата.По една година или така на операцијата, ние ќе бидат во можност да се добие обемот на очекуваните приходи од даноци, ефектот врз населението, како и средства се потрошени во индустријата во рок од една година.Ако тие се во податлив маргина, тоа би можело да биде pitched на Шведска е на ближниот, со многу повеќе јасност.Финансиски опасност Последно, но не и најмалку важно, ќе биде аргумент за решен природата на Норвешка е коцкање индустрија.Овој аргумент може да биде следење на статистиката аргумент како тоа ќе помогне да се потенцира прашањето колку повеќе clearly chumash казино сојузна id број.
By не регулирање на коцкање пазарот на национално ниво, Норвешка е подложување на нејзиното население да shady оператори, кои ехиден многу поголем ризик во поглед на загуба на средства, или за одбивање withdrawals chumash казино храна суд мени. By ги одбива да се регулира доверливи друштва кои имаат лиценци во места како, на Малта или велика БРИТАНИЈА, тие се пробијат население да се најде алтернативни методи.Методи кои најчесто завршуваат со катастрофа, како клиенти изгуби сите нивни депозит без ставање на еден влог.Се Nordics достоен за тоа?Пресметување на трошоците на работењето во Нордиските земји е прилично тешко нешто да се направи.Но, она што можеме да се согласиме за се што тоа не е прошетка во парк.На минимална плата и цените на недвижностите во земјите се доста високи, но потенцијал за приходи ривали трошоците на еднакво ниво.Всушност, тоа ги надминува со голема маргина.Нема прашање дека компанијата ќе биде во можност да се најде некој вид на вредност во земји како Шведска и Норвешка, се што е потребно за да се направи е да се спроведе пријателска средина.Имајќи трошоци додаде на трошоците поради регулатива ќе дефинитивно не се трајно решение за операторите, иако тоа би можело да се користи и како филтер за помали, помалку способен компании.Во моментот на пишување на овој член, почнувајќи коцкање бизнис во Nordics не се смета да биде профитабилна на почетокот.Шведска е во процес на подготовка на една регулатива која ќе не само привлекување на странски компании, но, исто така, чувајте ги во последици на законот.Овој тип на регулација е доста тешко да се направи, освен ако имате население кој е заинтересиран во индустријата.Со Норвешка, тоа е сосема друга приказна.Повеќето казина имаат можност да се грижиме за норвешката население, но ако се наоѓаат надвор, тоа ќе ја загрози нивните шанси за стекнување лиценца откако забраната е повлечена и ќе биде укината откако ќе ги имате податоците од Шведска.Во овој момент, на најдобар начин да им понуди на игри услуги на било кој од овие народи е да се обезбеди крипто ги опциите за плаќање.Со cryptocurrencies, не само што ќе населението имаат можност да се избегне казни од владата од коцкање, но самите компании ќе бидат во можност да го избегне гневот на регулативата.За авторот: Giorgi е грузиски Copywriter, програмер и маркетинг, ентузијаст.Тој, исто така, на следниов начин многу од развојот на финансиските како и коцкање сектор.Неговата проникливост му помага да се занает едукативни статии за сите свои читатели да уживате. chumash казино фатална снимање инцидентот.