бонус кодови за казино крстарење

LeoVegas има долго траат идејата дека еден ден тие ќе бидат водечки бренд кога станува збор за e-спортски обложувања и онлајн коцкање, и тоа изгледа како тие да се преземат еден чекор поблиску до постигнување на таа реалност со најавата дека шведскиот Коцкање Орган има издадено пет година дозвола да ја отвори казино онлајн и обложување спортски сајт.Овој сајт започна вторник под името пиксели.влог.Како дел од огласот, Пиксели Дигитални Ltd беше доделена лиценцата за да ја започнете обложување операции.Ова е всушност втората лиценца дека LeoVegas група беше спонзориран од страна на шведската влада.Во изјавата, тоа беше јасно дека доминираат во живо казино и онлајн коцкање места е целта за пиксели.влог.Ова, според компанијата, ќе започне со фокусирање на Шведска и други Нордиските области пред да се шири низ светот.Зборувајќи на прес конференцијата, Eirik Kristiansen, извршен ДИРЕКТОР на Пиксели Дигитални, објаснува дека дозволата ја дава на компанијата можност да се отвори esports обложување на пазарот на оние во Шведска, кои имаат страст за гејминг турнири.Тој додаде дека оваа можност ќе ви помогне да се "позиција нас за понатамошна експанзија на меѓународно ниво." LeoVegas има потроши нема време во користење на нивните нови стекнување понатамошно своите цели.Во септември 2018, компанијата се здоби пиксели.залог, купување на 51% од акциите на Малта-базирана компанија.Тоа беше во тоа време дека компанијата се утврди дека Северна пазари ќе биде во фокусот на нивните почетни напори.Тоа стана реалност во вторникот.Јасно е дека LeoVegas сака да добие на повеќе популарни esports обложување.Со esports турнир присуство расте брзо, износот wagered на активност достигна речиси $7 милијарди долари минатата година и се очекува да биде скоро 14 милијарди долари до 2020 година бонус кодови за казино крстарење.
Други објекти, вклучувајќи и Совршенство, се стекна со шефот на проектот за LeoVegas страна да биде прв да се нудат онлајн обложување за овие турнири.Сепак, стекнување на пиксели.залог и на договор со шведската влада, сега се покажува дека LeoVegas се засили нивната игра.Компанијата е, исто така, го зголеми своето онлајн обложување спортски профил, како и.Минатиот месец тие официјално relaunched BetUK.Ова дојде по стекнување на компанијата во јануари оваа година за €65 милиони евра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бонус кодови за боб казино.