како да се запре коцкање и на залагањето

Фантазија спорт фирма Ballr е проширување на своето истражување да милиони дневни фантазија љубител на спортот во Азија, почнувајќи со лансирањето на своите операции во Индија, локалната самоуправа, медиумите објавија.Но, за разлика од своите конкуренти на пазарот, Сем Џонс, основач и главен извршен директор на Ballr, сакав компанијата да ги пратите на различни патот, како што тоа се обидува да се дистанцира од коцкање како да се запре коцкање и на залагањето. "Тоа не е кул за бренд да биде блиску до коцкање бренд.Ние се случува долу фан ангажман; ако успееме во добива 50 милиони луѓе да играат нашите игри, за да се поврзете со своите пријатели преку овој посебен момент од времето кога тие се гледа во живо на спорт," Џонс изјави веб-сајт во Живо на Нане.Џонс бил во Индија минатата недела, да започне мобилни фантазија спорт апликација Ballr и да ги прошират своите достигне до милиони дневни фантазија спортски навивачи во Азија.По Индија, Ballr планира да го освои Кина, каде што беше проценета 281 милиони возрасни спортски фанови, пред тестирање на Тајландски и Виетнамски пазари.Компанијата има наменските а $4 милиони семе капитал да продолжат возрасни спортски фанови во двете Кина и Индија рулет 75 mm avec frein. "Нашиот бизнис е подигнувањето од Индија, нанадвор.Ние започне во Индија покривање на крикет.Во јули, ние започне во Кина покривање фудбал.Таму не е многу крикет фановите во Кина.Па ние имаме крикет и фудбал, двете најголеми игри, двете најголеми земји," рече Џонс рулет на bille leroy мерлин. "Ние сме лансирањето на Андроид, но штом ќе започне во Кина ние сме, исто така, на iOS.Дојде октомври ние започне НБА на стан," додаде тој.Џонс цитирана на младите "огромна ентузијазам" за спорт и на земјата репутација за да биде втората најголемиот паметен телефон на пазарот како дел од причините зошто компанијата одлучи да стави до нивните операции во Индија.На целта на компанијата во Индија, според Џонс, е да се создаде заедница на спортски навивачи и изградба на дигитална средина за пријателски натпревар и разговорот, наместо да стане авенија за коцкање рулет на bille полнење lourde. "Возрасни љубител на спортот целиот Индија ќе уживате во тестирањето на нивните знаења и предизвикувачки своите пријатели за прво место на табла.На крајот на краиштата нашата цел е да го поврзете фанови низ светот преку живи спортски игри." Џонс изјави Индискиот спортски вести веб-сајт Sportskeeda.Џонс вели Ballr има намера да го допрете спортски познати личности, кои имаат милиони следбеници во различни социјално вмрежување веб-сајтови како што се facebook – да ги намамат на околу 93 милиони возрасни спортски фанови во Индија услуга fondue electrique geant казино.
Harbhajan Singh, кој е еден од Ballr амбасадори во Индија, се вели во текот на компанијата стартување: "јас сум бил длабоко поврзани со водството на Ballr во Индија и верувам дека ова ќе биде одлична платформа за навивачите за да се поврзете со играта.Тоа им дава можност да се игра заедно, да ги тестираат својата вештина и да добијат награден со брендови.Тоа е многу повеќе интересен начин за да се види крикет и јас сум сигурен да си игра со него." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre услуга apres vente geant казино план де campagne.