рулет на Bille полнење Lourde

Поддршка за downstate Њујорк казина е ескалацијата во Долниот Долината Хадсон, како новоформираната коалиција од областа на бизнисот, работничките синдикати, и водачите на заедниците се појави рулет на bille полнење lourde. "Сигурен Облог За Њујорк Иднината" е предводена од страна на Бизнис Совет на Westchester Извршен Заменик Претседател Џон Ravitz, Westchester-Putnam Централна Труд Телото на Претседателот Tom Carey, и Bronx стопанската Комора на Претседателот Лиза Sorin.Заедно со повеќе од 30 бизниси, коалицијата е барајќи Њујорк Gov. Андреј Cuomo (D) и државните законодавци да се укине moratorium на downstate полн обем казино операции.Што ќе им овозможи на MGM Установи' Империја Градот Казино во Yonkers да продолжат со маса игри и спортови обложување привилегии.Полн обем казино лиценца за Империја Градот Казино со MGM Места во Yonkers е очекувано," Ravitz рече за време на виртуелни вести конференција најавувајќи алијансата услуга fondue electrique geant казино. "Полн обем казино лиценца ќе подобрување на постојниот објект и е јасна патека до обезбедување значително повеќе приходи за државата, нудејќи унија работни места, како и поддршка на целиот регион," тој продолжува услуга apres vente geant казино план де campagne. MGM Места ветил дека државата големи бенефиции во замена за маса игри и спортови обложување на Империјата Градот.Казино гигант вели дека тоа ќе се вработат повеќе работници и генерира многу поголеми игри даночните приходи за државата и локалната област, која ги поддржува образование.Кога Њујорк легализација на четири северот на државата комерцијални казина во 2013 година, законодавството вклучени 10-годишно moratorium на било полн обем игри својства се наоѓа во downstate област.На замрзнување е дизајниран да им овозможи на северот на државата казина, за да имаат време да ги намамат downstate жители, се изгради нивниот клиент база, и да се создаде економска искра во регионите.Идејата е во голема мера не успеа, како тули и малтер, за северот на државата казина не се никаде во близина на нивните пре-пазар приходи прогнози.И сега COVID-19 има уништи downstate економија, како бизниси се затворени, а жителите бегаат услуга ла муштерии казино де монтреал.

"Ако дава целосна скала казино лиценца, заврши со live дилер маса игри, продажба на мало и мобилни спортско обложување, Империја Градот ќе имаат можност да генерираат значително повеќе приходи, забрзување на државата закрепнување, и да се создаде нови работни места, со десетици милиони во дополнителни годишни плати," писмото од "Сигурен Облог За Њујорк Иднината" да Cuomo прогласи. "Империја Сити дополнително ја зголемува нашата локалната економија со купување од локалните бизниси, возење посетител на сообраќај, како и поддршка на локалната заедница организации," писмото додаде.Њујорк две downstate слот машина и електронски табела игра казина Империја Градот и Установи Светот Њу Јорк во Квинс — се очекува да биде издадена целосна казино права во 2023 услуга apres vente geant казино ла вљубените марсеј.
Државната комерцијални игри законот се овозможува и една дополнителна полн обем казино лиценца да бидат издадени.Лас Вегас Песоци, која е во процес на промена на нејзиното име да се само "Песок" по објавувањето на оваа недела на своите планови да ги продадат своите Лас Вегас својства, има изразено голем ентузијазам во Менхетен.Песоци извршен ДИРЕКТОР Роб Голдстејн рече во јануари дека фирмата е "длабоко во лов" во однос на Њујорк потенцијалот на казино можност..