услуга Billetterie казино Barriere лил

Ривали DraftKings и FanDuel се обединат за да го убеди Мериленд гласачи да се врати на гласање референдумот за легализирање спортски обложување на Ноември услуга billetterie казино barriere лил. Во ноември, Marylanders ќе одлучи дали спортско обложување треба да биде легално во Стариот Линија Држава.Прашање 2 на гласачкото ливче ќе побара од гласачите на глас, без разлика дали или не да го овласти спортски и настани wagering и директни приходи на јавниот образовен систем.Ако поминале, државата има шест комерцијални казина, како и Мериленд три коњ racetracks, ќе биде дозволено да се приклучи на sportsbooks во нивните објекти.Мобилен обложување операции, исто така, ќе биде дозволено.Лиценцирање трошоци и даночни стапки ќе се утврди во некое подоцнежно време. DraftKings и FanDuel ќе води кампања да влијае врз избирачите за поддршка Прашање 2. Вашингтон Пост ископа преку јавна кампања за финансии евиденција и сфатив дека DraftKings има издвои $250,000 за телевизиски реклами. FanDuel вели дека тоа донација од $500,000 на гласање референдумот иницијатива и ќе потрошат и до $1.5 милиони на ад блиц.Спортски фанови во Мериленд се подготвени и чекаат — да се обложи на спортски законски," DraftKings се вели во соопштението. "Да се легализира спортски обложувања ќе им овозможи за клиент-центрични искуство и затвори нелегални сајтови кои не нудат заштита на потрошувачите.Тоа, исто така, ќе се задржи пари во Мериленд тоа е во моментов се случува да правни пазарите во соседните држави," изјавата продолжение.Мериленд граници три држави, плус ВАШИНГТОН, каде правни спортско обложување е веќе во оперативна: Пенсилванија, Делавер, и Западна Вирџинија.И регулирани sportsbooks се на пат да Вирџинија.Постојат 18 правни спортски обложувања држави во моментов.Додека Њујорк, на нацијата Број 3 на државата во однос на бруто домашниот производ (БДП), е еден од нив, за својата одлука да забрани мобилни обложување и само им овозможи на wagers да се направи во северот на државата комерцијални и племенски казина во голема мера се ограничени на пазарот.Илиноис и Пенсилванија се две атрактивни пазари, бидејќи на нивните големи популации.Но, високи даночни стапки, односно 25 проценти, а 36 проценти, амортизерите дното линии за имателите на одобренија и дозволи.Мериленд има шест милиони жители, таа пласман Број 19 во НАС.Но Marylanders команда големите плати.Во 2018, најновиот пријавени година од САД Бирото за Попис, Мериленд рангиран како Број 1 во средна приходи во домаќинството, жителите влечење во $83,242.
Првиот спортски обложувања комерцијални лансирање во Мериленд touts економските придобивки спортски обложувања може да се донесе на државата.Тоа наведува итна потреба за нови даночни струи во пресрет на COVID-19 услуга fondue geant казино. "COVID промени сè", на 30-второ место започнува покер loto квебек en ligne. "Повеќе барањата на учениците, родителите и воспитувачите.Постои $4 милијарди образование недостаток во Мериленд, дури и пред COVID.Имаме многу што да направиме за нашите деца." "Прашање 2 ќе се стави милиони во Мериленд училишта користење на приходи од спортско обложување," комерцијална заклучува.Една анкета спроведена во февруари од страна на Goucher Колеџ покажа дека 49% од Мериленд жители се противат на проширување на коцкање да им овозможи на спортски обложувања.Четириесет и пет проценти рекле дека поддржуваат легализирање спортски wagering. покер lunette де soleil miroir.