шансите на притискање на црвено на рулет

Втората годишна GES LatAm се врати во Панама Сити, виш ниво конференција за оние кои се вклучени во латинска Америка игри на пазарот и за оние кои сакаат да се вклучат во потрага по некои детали.Конференција организаторите Terrapin изберете Marriott Панама Градот како место за оваа конференција, во склопот наоѓа во непосредна близина на заливот, барови и ресторани, со убави соби и соби за делегати.Толпата себе е потенка отколку минатата година GES LatAm, но делегати се уште се ужива на најдоброто конференција појадок некогаш, создавање на нови и значајни врски и уживање на жива (и топли!) Панама Сити.Некои мислат дека следната година е GES LatAm ќе биде "година" и дека 2012 е само малку прерано да се настанот се фокусираше на овој регион како бум за онлајн коцкањето е само за да се "почетна".Без оглед на времето, имаше и некои интересни се земе aways, од денес и таму е, не се сомневам дека овој пазар ќе биде експлодира многу наскоро.Тоа мора да се каже дека сепак оние кои ги открија тајните во рамките на овој пазар веќе се учи на награди...па ако имаш окото на овој пазар, се започна денес!Земе 1: Панама Сити е одлично место за да се основата на вашиот онлајн коцкање бизниси Главен говорник Cesar Сантијаго на Cirsa Панама објасни делегати зошто Панама е одлично место за да база игри на вашиот бизнис за следниве причини: Панама има централизирана демократија, валута е еквивалент на американскиот долар, времето е тропска година, секој зборува англиски јазик, неговата регулирани за онлајн игри на среќа, тоа е културни центар со голема мода и добра храна...и девојки се smokin' жешки.Само се шегувам, тој не го каже тоа.Земе 2: латинска Америка е многу како фрагментирани Европа кога станува збор за тоа како регулатива, најверојатно, ќе се пан надвор Андреј McIver на SportingBet примен во неговата попладне панел "регулатива е она што води до него во текот на ноќта" и латинска Америка е регион кој не е соодветно регулиран како на уште, но тој верува дека тоа ќе биде регулирано во блиска иднина, па нејзината област на повеќето сигурно се започне со фокус на.Сепак, нејзините гледа како секој латинска Америка, земјата ќе се регулира поинаку така пазете се од фрагментирани Европа синдром кога остварување на вашите планови.Земе 3: Доверба со латино-Американските играчи е клучна Во интервју со Виктор Arias ова утро ни беше кажано дека довербата е апсолутно копче со латино-Американците, кога станува збор за онлајн коцкање сајтови, на кој што се игра и методи за плаќање кои тие се користат.Стекнување на играчот доверба е апсолутно суштинско значење ако сакате да се биде успешен во овој пазар како оператор.Земе 4: 3 тајните на онлајн лотарија бизнис според Марко Geiss на Tipp24 SE 1)Customer lifetime - клиенти никогаш да не се откажете од играње!Клиентите често игра на истиот број за живот и среќно ќе се заложи за доживотна претплата за да се обезбеди дека нивниот број е пуштена во секое време шансите на притискање на црвено на рулет. 2)игри на Среќа не можат да се користат коцкање платформи за лотарија - тие мора да ја користите онлајн коцкање лотарија платформа шансите на притискање на бројот рулет. 3)Лотарии играчи приказ онлајн опции како "осигурување" за да бидете сигурни дека тие не пропуштајте можност да се игра на нивниот број, на пример, ако тие се на одмор и не се во можност да се направи тоа во локалната продавница да купат билет.Земе 5: во Живо Дилер е голема во латинска Америка Земјата врз основа казина имаат енормно порасна во латинска Америка и според Хорхе Diment, најдобрата локација за да се коцка е "од дома", но во негова моќ за да имаат избор, "слични на еден фудбалски натпревар - можете или да одат на натпревар и да се види тоа во живо или да останат дома и да се види на ТВ - нејзината еден на друг и својот избор".Земе 6: Live дилер е клучна во латинска Америка Според Александар Valverde Molina на Глобалната Гејминг Лаборатории, шпански зборува дилери во живо се од суштинско значење за латино-Американскиот Пазар.Да не зборуваме, живеат дилер е одличен начин да се обезбеди доверба со вашите играчи, нешто што е јасно е важно да латинска Америка играч.Друга предност на телевизија дилер е дека барови и ресторани може да ја користат технологијата во своите објекти да се привлечат патрони кои уживаат во коцкање.Земе 7: Чиле сака да се регулира онлајн коцкање сега - внимавајте на овој простор!По сослушувањето Карлос Силва Alliende, регулатор на Чиле, научивме дека неговата работа е да ги претстави на владата зошто регулирање на онлајн коцкање ќе биде нешто добро за државата.Добар почеток е да се изгради односи на соработка со другите власти како што се Италија и Span па Чиле може да учат од своите грешки и успеси.Карлос предвидува дека онлајн коцкање регулатива може да се случи во неговата земја како почетокот 2013 и тој потврди дека латино-Американските регулатори се во допир и со цел да се формира алијансата, така оператори се фокусира на латинска Америка нема да мора да одат преку истите или слични предизвици, како и оние кои работат во фрагментирани Европа.По цел ден на сесиите и се aways, GES LatAm делегатите беа транспортирани од Marriott да Круната Казино да уживаат бесплатни коктели, мезе, живеат синтисајзер (!!!) музика, и слот машини благодарение на спонзори Codere.Утре делегати ќе се соберат светла и почетокот на Marriott за уште еден ден на седниците и вмрежување, иако со убаво hangover и евентуално нова Колумбо сопруга.Се надевам дека ќе научи нешто и ние ќе се видиме утре за ден два заврши и некои слики од настанот!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ако дилерот добива blackjack.