леле непријателските класичен најдобри во слотот

Азија спортски одамна е жариште на натпревар-одредување, поткрепен со цвета нелегално коцкање пазар во вредност од стотици милијарди – и можеби трилиони.Според регионалниот фудбалско управно тело, на Азиската Фудбалска Конфедерација (AFC), на нелегално коцкање пазарот е поголем од било кога.Но плима е на почетокот да се претвори во борбата против натпревар-одредување.Беноа Pasquier, AFC Општиот Совет и Директор за Правни Работи, Ројтерс изјави во четврток дека инцидентите на натпреварот-одредување имаше, се намали од 21 отсто од 2016 година, благодарение на организација е способност да се детектираат нив стануваат се повеќе напредни леле непријателските класичен најдобри во слотот. Pasquier кредитираат на AFC е партнерство со спортската интегритет компанија Sportradar, која ги следи обложување пазари за сомнителните активности, за возење на намалување на инциденти.Натпревар-одредување користи за да се контролира од страна на мал број на големи глобални обложување syndicates, додаде тој, кој управува "со сите ѕвона и свирки на организиран криминал синдикатот." Но, бидејќи 2013 година, многу од овие организации се скршени, рече тој.Со клучните фигури се затворени или прекинаа и многу висок профил случаи се дискутира во медиумите, натпреварот-решавањето во текот на последните пет години стана многу повеќе фрагментирани," објасни Pasquier.

"Сега постојат повеќе 'осамен волци", со локални банди и syndicates почести." Коцкање е нелегално и во поголемиот дел од Азија, вклучувајќи ги и земјите со најголема популација: Кина, Индија, Индонезија, Пакистан и Бангладеш.Ова дискови обложување активност подземни и во рамките на организираниот криминал.Тоа исто така го прави тешко за следење на пазари за сомнителните активности, иако интегритет компании како Sportradar користи роботот софтвер за анализирање на податоците од двата регулирани и решен онлајн bookmakers.Исто така, проблем се ниските плати за да Азија спортисти, во споредба со САД и Европа, што ги прави поподложни на мито.Азија спорт седи во "слатка место" на ниски плати и голема покриеност, што го прави особено високо-ризична област, Sportradar е Оскар Brodkin кажано Ројтерс.На AFC најава дојде на истиот ден дека наводно Индискиот букмејкер Sanjeev Chawla беше екстрадиран во неговиот дом земјата од Обединетото Кралство речиси 20 години, откако тој беше обвинет за заговор да сторување / извршување еден од Индија е најмногу познат крикет-одредување на скандали.На syndicates не ги ограничуваат своите активности да Азија спорт.Можеби најпознатата државен удар од страна на Азиските натпревар-fixers беше еден инцидент што дојде да биде познат во велика БРИТАНИЈА, притиснете и како "Рефлектори Работа." Во 1997 година, две од англиската Премиер Лига Игри — Вест Хем наспроти Кристал Палас, и Арсенал vs леле непријателските најдобри во слот опрема. Wimbledon — беа суспендирани кога стадион рефлектори одеднаш се изгуби моќта.Во двата случаи, прекинување случи за време на втората половина, што значи облози мораше да се плати како резултат застана, според Азија bookmaking правила на време.Во февруари таа година, Малезија-врз основа на вложување синдикатот беше фатени се обидува да ги саботира рефлектори на Чарлтон Атлетик е стадион во Југоисточна Лондон со помош на безбедност надзорник, кој беше исплатеше.Четири мажи и две Malaysians, Кинески, и Британскиот безбедност претпоставен — потоа беа затворени за возраст помеѓу 18 месеци и четири години за одредување на првите две игри, и се обидува да се поправи трети.Во 2016 година, на ESPN извор тврди Малезија високо-удели покер играч и поранешен Macau junket оператор, Павле Phua, имаше организиран и финансиран од Рефлектори Афера леле одмазда паладин најдобри во слотот. Phua го опиша обвинувањата како "глупост." Сакам обложување, но никогаш не доби за прв пат, јас треба да престанам?тоа е тешко да се откажете од разгледа пари имам изгубено, или треба да му се обидувам? е моно правец на казино отворен денес.