ако црвена допира црна ти си во ред џек

Секојдневно Фантазија Спорт (DFS) операторот DraftKings има одложи планираните велика БРИТАНИЈА започне до почетокот на 2016 година ако црвена допира црна ти си во ред џек. Имајќи ја доби својата велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија лиценца во август, DraftKings првичната цел е да се започне во октомври 2015 година беше турка назад до декември ако црвена допира црна ти си во ред џек. DraftKings портпаролот Pippa Hancock потврди Блумберг Бизнис дека лансирањето на операторот велика БРИТАНИЈА-соочува сајт сега е одложена до "на почетокот на следната година".Говорејќи во август, DraftKings извршен ДИРЕКТОР Џејсон Robins рече: "Нашата експанзија во Обединетото Кралство претставува пресвртница момент во растот на DraftKings како ние се воведе нашите светска класа производ до нови публика ако дилерот има blackjack. "Ние ќе ја додадете нови спортови и игри на нашиот поголемиот број список на придонеси и понатаму да се поврзете фанови до нивните омилени тимови и играчи." DraftKings и својот главен ривал FanDuel биле под правен притисок во САД во последниве неколку недели.И двете беа доделени престој на налог од Њујорк апелациониот суд минатата недела, против јавниот обвинител на одлука дека DFS претставува игра на среќа според законот на државата, што го прави незаконски во Empire State.Калифорнија одржа сослушување во врска со DFS во средата, со цел да се монтира на државата законодавната власт е пристап на индустријата во иднина. били g монте казино пати.