змеј потрагата Xi казино е ехо на кои неостварлив век

Некои од најголемите светски интернет технологија фирми напаѓале нов акт со кој се има за цел да се стега долу на пиратеријата.Стоп Онлајн Пиратеријата Чин беше брендиран "draconian" во писмото испратено до конгресот во име на Google, Facebook, Twitter, Zynga, eBay, Mozilla, Yahoo, AOL, и Скопје.Тоа е помислата дека Силиконската Долина е топ месинг тврди дека "претставуваат[s] сериозен ризик за нашата индустрија е продолжение учинокот на иновациите и создавањето нови работни места, како и за нашиот народ cybersecurity".Сајтови додаде: "Ние поддршка на сметките' изјави цели – обезбедување на дополнителни спроведување на алатки за борба против странски 'лажни' веб-сајтови кои се посветени на кршење на авторските права или фалсификување", но нивните загриженоста во врска со одредени аспекти се доволно за нив да се подигне аларм.Главната грижа е законодавството поткопување на она што станаа познати како "безбедно пристаниште" заштита доделена на интернет провајдерите.Тоа значи фирми нудат блогови и други услуги кои не живеат во страв на авторските права акција се преземени од страна на носителите на правата.Согласно новиот акт што тие ќе имаат никаква заштита против ова.Кога се зборува за задушување на иновации, тешко е да не се донесе до патент trolls кои лошо влијание било индустрија тие се допаѓа изгледот на.Тоа може да трик иновации и оди да се објасни зошто голем број на компании во Силиконската Долина се изградбата на "нуклеарен арсенал" на патенти за да се борат тужби.Онлајн игри индустрија бележи надвор голем број на овие trolls во текот на годините змеј потрагата xi казино е ехо на кои неостварлив век. Righthaven, најновата компанија да се погледне во игри на среќа, е прогласен банкротира со bailiffs веќе се пресели во.Дури не се ни почнува на Скот Луис.Дебати во текот на најдобар начин да се справи со онлајн пиратеријата биле беснее на оттогаш Napster вознемирени рамнотежа во доцните 90-ти и не изгледа како крај, како е, како оние во забавната индустрија надеваше.Тоа нема да биде долго, додека не започне вековната аргумент за тоа што не е во ред да се украдат Цд-а од вашиот локален record store и обратно.Велика британија е на Дигиталната Економија Дело е сличен бил и не успеа да направи било широко распространета напредок во борбата против пиратеријата и тоа останува да се види дали на НАС верзија има подобра среќа – ако тоа некогаш го гледа светлината на денот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre het aantal vestigingen ван холандија казино во амстердам.