Herse на рулет John Deere

Ли Дејви потсетува на покер заедницата за важноста на тоа што тие можат да им помогнам на нашата игра понатаму во умовите на не-покер јавноста.Зошто ние ги правиме работите не ние?Која е целта не ни служи?Она што вредност се што се обидува да создаде?Тоа се прашања кои мелница преку мојот ум кога ќе почне да работи.Важни прашања.Прашања кои, ако не се одговори, би можел да заврши со многу отпад.Јас погнуси отпад.Ајде да ги покер статии како пример.Секој пат кога јас пишувам еден, јас побара од тие три прашања.Кога можам да добијам моите одговори почнам да пишувам.Имам само заврши со пишување на статија за Чен Qin победа во Пекинг Милиони.Најголемите покер турнир ќе се одржи надвор од САД.Јас сум пишување на статија, бидејќи тоа е newsworthy и сегашни цел е да се обезбеди љубителите на покер со информации; и дека е на вредност.Никој не се грижи како што јас пишувам нешто.Кога ќе го прочитате насловот кој се вели дека, "Чен Qin Победи во Пекинг Милиони," тие не се очекуваат работа на уметноста.Тие се очекува од основните факти.Колку влезе?Зошто беше најголемиот турнир некогаш се одржа надвор од НАС?Беше таму, секој познати во тоа?И колку, пак, тој освои?Факти, факти и повеќе факти.Јас неодамна напиша една статија, во името на PokerListings, за велика БРИТАНИЈА tabloid весник наречен Огледало.Тоа носи наслов: "Дали покер играчи заработуваат повеќе од Дејвид Бекам и Роџер Федерер?" Јас го напишав тоа, бидејќи Огледалото има огромна публика, целта на статијата е од интерес Огледало уредување на тимот така што тие би го објавува, а вредноста се надевав да се добие беше повеќе изложеност за покер.Алекс Dreyfus, извршен ДИРЕКТОР на Глобалната Покер Индекс (GPI), сакаше член толку многу што тој го објавен на неговиот Facebook ѕид, и морам да кажам јас сум прилично изненаден од страна на повратни информации добиени од некои професионални покер играчи.Се чини дека некои од играчите беа повеќе заинтересирани во расцепен член, освен, предизвикувачки факти и повикувајќи се на bollocks, кога наместо тоа, тие треба да се споделувањето на нивните социјални медиуми мрежи.Постои сугестија дека сите не е розова во покер во светот.Само неколку дена го напишал, како глобална онлајн покер пазарот се чини дека ја shrunk од 13 проценти од минатата година.Нашата телевизија турнир игра, исто така, е stuttering.Како онлајн покер поддржувачи се обидуваат најдобро да им помогнам на онлајн покер низ тули ѕидови како Шелдон Adelson, секој член на покер заедница треба да се прави нивна моќ за да се промовира покер за пошироката глобална публика.Таблоидите се одличен начин за да го направите ова.Не само што тие имаат широка публика, но, исто така, јас ќе тврдам дека демографски одговара на нашата игра.Повеќе статии кои го прават нивниот пат кон страници на таблоидите, на што повеќе луѓе да дознаат повеќе за играта и тогаш земи punt.Тоа е едноставна математика.Процент на читатели ќе се регистрирате на некоја онлајн сметка.Повеќе читатели повеќе ќе знак на herse на рулет john deere. Dreyfus знае ова и тоа е причината зошто тој го поддржува член het definitieve слот ван цин een. "На GPI и покер треба посран таблоидите да се зборува за покер; без оглед на квалитетот—добро или лошо, тоа не е важно—да стигнат до мејнстрим и ние не", рече Dreyfus ангел на ветровите казино отворен денес. By начинот на кој Dreyfus не беше повикување На Огледало на посран tabloid, тој мислеше во коментар направени од страна на професионален покер играч кој мислев дека мојот напис беше само доволно добар за да ги избрише неговата арсен.Имаше поплаки за насловот, дека содржината е глупост и бројката се погрешни.Кој се грижи?Зошто треба да се грижи?Не сакате повеќе луѓе да се игра покер?Огледалото и нивните братучеди ply во трговијата на sensationalism.Самото тврдење дека Daniel Negreanu може да заработи повеќе пари отколку Дејвид Бекам со играње на игра со карти е сензационално.Пишувам оваа статија како и да е ви се допаѓа.Промена на насловот за да го направи тоа звучи помалку сензационално, промена на содржината да се направи тоа почист, и замена на броеви со повистинито РЕНТАБИЛНОСТ – а дали знаете што се случува?Тоа не се објавени.Денес, никој не учи за покер.Дали навистина сакате тоа?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ангел на ветровите казино отворање датум.