Ddr4 Ram меморија во Ddr3 слот

На Maltese меѓународни фудбалер доби 10-годишна забрана од УЕФА откако беше прогласен за виновен за натпреварот одредување.Кевин Sammut е обвинет за да се вклучени во измамата која се одржа за време на Еуро 2008 бараж помеѓу неговата земја, Малта, и Норвешка.Натпреварот заврши 4-0 во Норвешка и сомневањата беа поставени по три гола беа постигнати во последната 18 минути од играта и голем број на големи влогови ставен на исходот ddr4 ram меморија во ddr3 слот. Summut всушност беше заменет на полувремето и е со намера да поднесе жалба против одлука тврдејќи дека тој знае "ништо" или "не ништо" ddr4 ram меморија. €200,000 беше обложуваат на натпреварот и Малта е ФА претседателот Норман Darmanin Demajo е на верувањето дека повеќе играчи мора да е вклучен, додавајќи: "На whistleblower во овој случај првично тврдеше дека четири играчи беа вклучени.Јас лично верувам дека вие не може да се поправи една игра со еден играч" слот за pin детали. УЕФА е Контрола и Дисциплински Одбор расчисти две други играчи како управно тело не се доволно докази за да го осудат, ниту на Кенет Scicluna и Стивен Wellman како да се добие спортски коцкање лиценца. Juventus шеф Антонио Conte се појави во судот да поднесе жалба против 10-месечна забрана за неуспехот да се пријавите одредување како да се добие станица казино интернат помине. Conte, и неговиот асистент Angelo Алесио, се појави со поддршка на нивниот клуб и се во потрага да биде целосно ослободен од обвиненијата.Двете беа дадени забрана од страна на италијанската Фудбалска Федерација (FIGC) откако не успеаја да го пријави два инциденти што се случија додека тие беа на чело на сиена ја.Обвиненијата за прв пат дојде на светлина, по Што Carobbio, кој одигра под Conte во сиена ја, го обвини неговиот поранешен шеф на не пријавување на одредување.Обвинителите поддршка Carobbio коментари и според тоа, се чини малку веројатно дека Conte е жалба ќе биде успешна.Резултатите се очекува од среда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се стрејт флеш (straight flush во покер.