како да се заглавени полесни од Toker покер

Т-Мобиле е teaming со Ореол, комерцијален driverless автомобил оператор, за да ги донесеме луѓето околу Лас Вегас Долина.Најновите и во она што е правење на казино градот исто така центар за иновации на јавните транспортни услуги, Хало очекува да започне да нуди вози на клиенти подоцна оваа година.Технолошки startup вели дека првично ќе бидат достапни во урбаните делови на Лас Вегас.Со Ореол, велосипедисти да те поздравувам возење со едноставно користење на компанијата мобилен стан.На driverless автомобил наскоро ќе пристигнат и брзо испраќање клиенти надвор до нивната дестинација.Возилата не се самостојни, меѓутоа, како Ореол има команда центар, каде што физички возачите се наоѓа и пилот на автомобили од далечина.Целосна автономија е голем предизвик и од технички и социјален доверба перспектива дека нема да се реши за годините што доаѓаат", рече Anand Nandakumar, основач и извршен ДИРЕКТОР на Хало како да се заглавени полесни од toker покер. "Но Ореол е дизајниран да се справат со овие предизвици од страна на автоматизација на зграда со текот на времето, почнувајќи со решение, што на потрошувачите ќе се чувствуваат удобно користење денес." Ореол возачи употреба девет камери поставени на возилото што се хранат видео стрим во живо на личноста во командниот центар.Ореол се потпира на Т-Мобиле е 5G мрежа, која телекомуникациската компанија тврди дека е "најголем, најбрз и најсигурен 5G мрежа во земјата." Ореол не не да речеме, она што вид на цени ќе бидат инсталирани за својата Лас Вегас вози.Лас Вегас е најдобро познат по неговите казина.Но, игри, главниот град на нацијата во голема мера се потпира на конвенцијата бизнис да ги задржи своите resort hotel соби полни.Во 2019, некои 6.6 милиони луѓе пристигнаа во Јужниот дел на Невада со примарна цел на присуствуваше на бизнис изложба.По повеќе од една година на такви големи бизнис собири не се случува затоа што на пандемија, Лас Вегас е надевајќи се оние годишни изложби се врати во 2021 и годините што доаѓаат.За конвенциите кои не се врати, Лас Вегас Конвенција Центар има нов простор дека е "wowing" посетители.Почетокот на минатиот месец, само во времето за Светот на Бетон, првиот голем конвенција се врати на Лента од почетокот на COVID-19, Вегас Јамка отворен за јавноста.На $52.5 милиони преземање беше завршен со Elon Мошус е Досадно Друштво.На 1.7-миле тунелот систем во голема мера го скратува долга прошетка низ Конвенцијата Центар кампус во само 120-второ возење во целосно автономни Тесла возило.Постојат планови за проширување на Јамката за да се казино летувалишта на Лас Вегас Лента, иако експертите велат дека е веројатно години далеку.Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA) стекнати Лас Вегас Монорелса минатата година за $24.26 милиони евра.На 3.9-миле покачена луѓе двигател беше претходно само во приватна сопственост на јавниот превоз систем во земјата.По повеќе од една година да не работи, Монорелса продолжи услуга во Мај.Додека Ореол/Т-Мобиле наредниот производ е, секако, иновативни, тоа не е јасно дали Американците се подготвени да хоп во автомобил без возач во предниот дел.Според една неодамнешна анкета спроведена од страна на SurveyUSA за Партнери за Автоматска Возило Образование, речиси еден во два рече дека тие никогаш не би се добие во такси или вози-споделување на возило што е себе-возење. како да се добие еден супермаркет испорака слот.