виски блек џек Precio колумбија

Њу Џерси е спортски обложувања ефикасно да се справи со двојно од август до септември, благодарение на нов МАК сезона и домаќин на нови оператори лансирање на нивните производи.Бројките објавени во петокот од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) покажуваат државата лиценцирани sportsbooks постапува само под $184m во wagers во септември, речиси двапати повеќе од $95.4 м државата книги постапува во август.Онлајн обложување се справи со дојде во само под $105m, додека земјата-врз основа на вложување во Атлантик Сити казина и државата racetracks додаде $79m.Онлајн бројка е пет пати август е вкупно, како одраз на седум онлајн/мобилни wagering options bettors имаше во септември, наспроти само еден (DraftKings) за сите, но неколку денови во август.Спортско обложување 'приход' – во која DGE снопови очекување wagers кои допрва треба да се одлучи – изнесува само под $24m, во споредба со $9.2 метри во август.Септември е вистинскиот приход од 'индустрија завршени настани" изнесува $18.8 m, што се уште изнесува речиси три-четвртини од вкупните 'завршено' на вложување на приходите од државата почна својата правна обложување на пазарот во средината на јуни.Одморалишта Дигитални и нејзините DraftKings партнер доведе индивидуални спортско обложување приходи tallies со $8.5 м (плус $280k од Одморалишта земјиште базирани на книгата), говорејќи тома за придобивките на тоа да се биде прв на пазарот.На Meadowlands тркачката патека, која соработува со DK е ривал FanDuel, рангиран на второто со $7.2 м.Бројките живеел до DGE директор Дејвид Rebuck е дело на оваа недела Глобалната Гејминг Експо confab во Лас Вегас, каде тој тврди дека во септември е обложување бројки ќе биде "зашеметување," појаснување на што тој значеше дека терминот во позитивна смисла.Во петокот, исто така, донесе збор дека Хард Рок International (HRI) потпишаа писмо за намера, со Игри Иновации Група (Свирка) да им обезбеди на своите Хард Рок Alantic Град казино со omni-канал sportsbook платформа.Новиот обложување платформа се очекува да започне пред година е преку виски блек џек precio колумбија.

HRI уредила со Свирка назад во февруари и Свирка лансиран онлајн казино за Хард Рок Атлантик Сити во јуни.Казино веќе го погоди обложување 'skin' се занимава со Европската оператори Bet365 и Kindred Група, па лансирањето на свои брендирани обложување операција исцрпува казино е ограничување на три онлајн обложување кожи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre виски блек џек z ukrainy.