животот е за сите коцкање

Онлајн казино игри, програмери, Yggdrasil влезе во договор со финската национална обложување агенција, Veikkaus, дека ќе ги види снабдување со својот премиер казино игри содржина на владата во сопственост на операторот.Според официјалното соопштение.. животот е за сите коцкање. Управувани од страна на фински Министерството за Образование, Veikkaus има ексклузивна правни обложување лиценца на спортски обложувања и игри на среќа во Северниот дел на Европска нација.Тоа е земјата на најголемиот и само регулирани коцкање оператор, и онлајн и офлајн.Минатата година таа има промет од €3.2 милијарди долари (US$3.6 милијарди евра).Финска е најголемиот оператор: На Светот Лотарија Асоцијација член, друштвото има нагоре од два милиони корисници.Дополнително, тоа е www.veikkaus.fi игри услуга е најголемата онлајн казино во Финска и привлекува околу 700,000 играчи на неделна основа.Според условите на договорот, Заврши оператор ќе ги користат на инвеститорот портфолио на високо-квалитетни наслови, вклучувајќи ги и нејзините најнови започна, Волкот Ловци, својата fang-tastic потрагата-базирани авантура слот; Hanzo е Доџо, на боречки вештини инспириран акција наслов; и Пингвин Градот.Во играта промотивни алатки: Во прилог на Yggdrasil содржината, Veikkaus, исто така, ќе имаат пристап до Стокхолм-со седиште на услуги на супериорен онлајн игри решенија за igaming оператори' во играта промотивни алатки, ПОТТИК.Пристап до овој заштитен спектар на алатки ќе им овозможи на Veikkaus' партнерот оператори да се кандидира промоции веднаш од клиентот игра.Коментирање на нов договор, основач и Главен Извршен Директор за Yggdrasil, Fredrik Elmqvist, рече.. животот е покер не шах. "Ние сме возбудени за да ги здружи силите со таква професионални и основана деловна како Veikkaus и со нетрпение очекуваме да на долго и взаемно корисни односи." За својот дел, Veikkaus' Потпретседател, Казино Игри, Јан Hagelberg, додаде.. површина про 6 sd слот брзина. "Ние сме среќни да се приклучат со Yggdrasil тим да го донесе својот уникатен и иновативен игри на нашите лојални играчи. Yggdrasil казино содржина е докажано да се изврши и преку регулирани пазари и ние сме уверени нашите играчи ќе уживате во нив, на редовна основа." Yggdrasil во моментов обезбедува игри содржина на некои од светските водечки оператори, како што се Unibet, LeoVegas, bet365.com, Betsson, Вилијам Хил, Unibet и други.Во текот на последните неколку месеци, компанија влезе во слични содржини се занимава со сака на шведската оператор Svenska Spel, заедно со земјата директорот horseracing оператор, AB Trav och Galopp (ATG) и фински онлајн казино оператор Paf, само за да именува неколку. површина про 5 sd слот.