Blackjack Online Real Money Paypal

По стекнување на Alfabet S blackjack online real money paypal. S во декември 2020 година, Вилијам Хил е во можност да започне WilliamHill.ко, по повод одбележувањето на операторот на влез во латино Американскиот пазар blackjack online real money indonesia. Alfabet има интернет-управувана игри лиценца C-1611, кој е овластен од страна на Колумбиската коцкање регулаторот, Coljuegos, и им овозможува на брендот да понуди спортски обложувања и онлајн казино игри.Преку оваа лиценца, Вилијам Хил е во можност да започне WilliamHill.ко и внесете го Колумбиската на пазарот само неколку месеци по купувањето беше завршен.Организаторот вели дека најновите започне поддржува својата стратегија да расте на меѓународно ниво и го прави Колумбија деветтиот регулиран пазар каде тоа во моментов е активен.Вилијам Хил извршен ДИРЕКТОР Ulrik Bengtsson рече: "јас сум воодушевен да се види WilliamHill.ко започна во толку краток рок.Ова лансирање вклучува целосна интеграција на Alfabet тим во нашата меѓународниот бизнис центар во Малта и знаци нашиот прв влез во регулирани од латинска Америка држава."Ние сме среќни да имаат Alfabet тим се придружите на нашиот меѓународен тим, и возбудени по можност да се испорача многу конкурентен производ и безбедно играч искуство под Вилијам Хил бренд во Колумбија."На латинска Америка започне следи неодамнешните интерес во Вилијам Хил е велика БРИТАНИЈА и Европски средства, кои биле направени за продажба од страна на Цезар Забава.Цезар стекнати Вилијам Хил за $3.7 bn во април и веднаш pondered идејата за продажба на компанијата за европа и велика БРИТАНИЈА продавници да се фокусира на Американските операции.Игри Економија извршен ДИРЕКТОР Ли Richardson неодамна изјави Коцкање Insider Entain интерес Вилијам Хил е не-американските средства може да се постави наддавање војна со 888 Стопанства и Аполон Глобален Менаџмент. најдобрите апликации за да дознаете blackjack.