поддршка рулет се прелива машина Laver

Макао junket оператор Дејвид Група е, наводно, се профитира во своите чипови, underscoring тешкотиите со кои се соочува сите аспекти на игри операции во најголемиот светски казино центар.Во четвртокот, аналитичарите на Номура се изјасниле дека Дејвид Група "е во процес на затворање на своите VIP соби во Макао." Дејвид Група се смета за еден од Макао е топ-10 junket оператори, контролирање седум VIP соби содржат 58 игри маси, кои се верува дека имаат постапува и до 5% од Макао вкупниот VIP промет.Аналитичарите на Daiwa Пазари на Капитал подоцна се изјасниле дека Дејвид Група планира да затвори четири од своите ВИП соби; две секој на Дин Макао и MGM Макао.На junket, исто така, има присуство на Галакси Макао, Песок Кина Четири Сезони и L'Arc, која работи под SJM Стопанства лиценца.Дејвид Група има уште јавно да го коментираат или извештај.Номура е извори објавија дека Дејвид Група неодамна поништен неговото барање за коцкари да се направи минимален депозит на HKD 100k (US $13k) за да отворите сметка во својата VIP соби.Номура вели Дејвид Група планирано "уреден" исклучување "во текот на следните неколку месеци", како што тие бараат да се соберат сите исплатени долговите.Номура предложи Дејвид Група е смрт не може да има премногу големо негативно влијание врз junket оператор ликвидност, иако аналитичарите, предупреди дека тие беа нејасни "дали ова е изолиран инцидент или нешто повеќе структурни." Макао е седум месеци-и-броење игри приходи намалување главно е резултат на високо-ролки скалирање назад нивното трошење, што има да се мери во голема мера на специјалниот административен регион е junket оператори.Индустрија набљудувачи се проектирани Macau може да се види до 50 VIP соби се затвори во 2015 година поддршка рулет се прелива машина laver. Дејвид Група не е страдање во изолација.Минатата недела, Хонг Конг-листата на Империал Пацифик International Holdings Ltd предупреди на пазарот дека нејзините 2014 профит поток од Hengsheng Група junket операцијата не успеа да се сретне гаранции.Империал Пацифик, кој се развива казино проект на островот Saipan, има 5% удел во добивката генерирана преку Hengsheng е junket активности.Тоа прашање требаше да се гарантира минимум на HKD 24m ($3.1 m) во 2014 година, но Hengsheng anted само до HKD 10.7 м.За среќа на Кралскиот Пацифик, добивката гаранција е обезбедена од страна на конвертибилен белешки, така што недостасува HKD 13.3 m ќе пристигне без оглед на Hengsheng Група борби.Империал Пацифик е загарантирана друг HKD 27.7 m во 2015 година, што Hengsheng повеќето ќе assuredly имаат тешкотии за доставување, со оглед на консензус мислење дека Macau е среќата не е веројатно да се враќа до H2 во најраната supporto motore мајмун покер benzina. Hengsheng контроли 82 игри маси низ седум Macau VIP соби.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 6871 блек џек rd френклин кентаки.