6705 казино д-р форт вејн во

На ТВ распоред за Светската Серија на Покер Главниот Настан е пуштен на слобода за сите зелени очи чудовишта кои не поседуваат ESPN, ESPN2 или PokerGO, и WSOP Онлајн велика БРИТАНИЈА планира да ги затвори за добро на јули 20 6705 казино д-р форт вејн во.

Прв пат го доживеав на Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан.Мислам, стои во собата како и секој подготвени да ги преземат своите места.Јас се става моите дланки на моите образи како маж стои на мост во Жвакам сликарство.На крикови се молчи за сите, но мене.Тоа беше добро искуство.И тогаш, пред неколку дена, кога бизнис завршување на турнирот започна во, и луѓето се игра за некои сериозни пари, се чувствував како да јахта шета во windless море.Досадно, неинспирирана, и заглавени со никаде да одам.Покер е како да се тоа.Тоа е само еден игри во светот, каде што сите возбуда е пред се натоварени, и луѓето завршуваат доживува најголемите моменти од нивниот живот во средината на чистачката hoovering во позадина.И така, треба да се вклучите во живо на покриеност на Ден 1 на WSOP Главниот Настан, почетокот сабота, на 8 јули, затоа што тоа ќе биде нешто посебно.Тоа е прв пат во 48-години на grandest Војводата од сите нив се светна во живо (30-минута за доцнење). ESPN & ESPN2 се планира да се покаже 40+ часа на телевизија покриеност, завршувајќи со три-ден финале на јули 20, 21 & 22. Исто така, ќе биде специјален конечна табела преглед покаже емитуваше на јули 19, во 10 часот на ESPN2 69 казино авенија аполон залив.

Во прилог на ESPN покриеност, PokerGO исто така, ќе се бутам неколку камери во луѓето се соочува за да додадете друга 60hrs на телевизија покриеност.Норман Чад, Lon McEachern, и Кара Скот ќе ги собереш најмногу на кревање на тешки предмети во однос на боја и коментари.Тука е план во целост.Јули 8 (Ден 1А) PokerGO 2pm-4pm, ESPN2 4pm-8pm, PokerGo 8pm-9.15 часот 9 јули (Денот 1B) ESPN2 2pm-6часот, PokerGo 6часот-9.15 часот јули 10 (Ден 1C) PokerGO 2.30 часот-9.15 часот јули 11 (Ден 2A/Б) PokerGO 2.30 часот-7.30 часот, ESPN 7.30 часот-11pm, PokerGO 11pm-11.30 часот 12 јули (Денот 2C) PokerGO 3.30 часот-8pm, ESPN 8pm=10 час 13 јули (Денот 3) PokerGO 2.30 часот-9.15 часот 14 јули (Денот 4) PokerGO 2.30 часот-8pm, ESPN2 8pm-11pm, PokerGO 11pm-11.30 часот 15 јули (Денот 5) ESPN2 2pm-4pm, PokerGO 4pm-9.15 часот јули 16 (Ден 6) ESPN2 2pm-6часот, PokerGO 6часот-3am 17 јули (Day7) PokerGO 2.30 часот-7pm, ESPN2 7pm-9pm 6889 s блек џек rd хановер ил 61041. PokerGO 10.45 часот-3am јули 19 ESPN2 Конечна Табела Show Preview 10 час-11pm јули 20 (Ден 8) ESPN2 9pm-TBD (9 играчи, 6) 21 јули (Денот 9) ESPN 9pm-TBD (6 играчи 3) јули 22 (Ден 10) ESPN 9pm-TBD (Игра да победник) WSOP Онлајн велика БРИТАНИЈА за да го Затворите јули 20 Ок, признавам тоа, јас сум патетичен покер писател.Засегнати страни на WSOP Онлајн велика БРИТАНИЈА одлучи да го затвори онлајн покер соба на јули 20, и јас дури и не знаат дека постои.Јас зедов на вести нагоре преку www.onlinecasino.co.uk, од каде ја повика 1,500 играчи кои го користат сајтот за да ги повлечат своите средства во потрага по некои детали коцкање сајтови онлајн слот најголема. WSOP Онлајн велика БРИТАНИЈА е Цезар Забава во сопственост на компанијата, но софтвер припаѓа на 888 Стопанства.Одлуката не влијае врз WSOP.com's други интереси во земјата на Ѕвезди & Ленти.Играчи беа забранети од играње на сајтот на 3 јули situs џуди слот за онлајн преку pulsa. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.