Google ме однесе до Ameristar казино

Foxwoods Одморалиште Казино Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Феликс Rappaport, 65, починал на неопределено причини во својот хотел suite по повеќе од четири години води еден од најголемите светски игри претпријатија google ме однесе до ameristar казино.
Rappaport беше, наводно, се најде во понеделникот наутро во неговата suite на Foxwoods, хотел и казино комплекс во сопственост и управувани од страна на Mashantucket Pequot Племенски Народ во својата резервација во Ledyard, Конектикат.Комплексот вклучува шест казина google се регистрирате лист со временски слотови. Rappaport, исто така, имаше дом во Лас Вегас.Иако причината за смртта се уште не е утврдена, Mashantucket Pequot племенски полицијата рекоа дека смртта не беше сомнителна и не обдукција се очекува, рече Lori Потер, а spokeswoman за племето.Поранешниот MGM лидер Феликс Rappaport починал > https://t.co/BJnjqLPESP pic.twitter.com/7WliZWhvFg— FOX5 Лас Вегас (@FOX5Vegas) 18 јуни, 2018 "Со неговото заминување, ние претрпеле голема загуба.Феликс страст за modernising и расте Foxwoods, како и неговото пријателство, менторство и хумор допре секој кој работел со него", рече Rodney Батлер, претседател на Mashantucket Pequot Племенски Нација.
Rappaport се приклучи Foxwoods во февруари 2014 година и имаше децении искуство во коцкање сектор.Тој успеа хотели во Филаделфија и беше извршен со Hershey Забава и туристичко место Ко пред да се пресели во Лас Вегас во 1991 година флорида државниот данок на коцкање добивки. Тој, исто така, работеше за Станица Казина и претходно служеше како Претседател/COO на Мираж, NYNY, Luxor и Excalibur, додека работел за MGM Места International. "Ние сме тажни по веста за смртта на нашиот поранешен колега и пријател, Феликс Rappaport," MGM Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џим Murren се вели во соопштението флорида seminole хард рок казино.
"Феликс беше член на MGM Места семејството за повеќе од две децении и е запаметен наивно од страна на голем број", рече тој. "Нашето сочувство и молитви одат надвор да се неговото семејство во ова тешко време." Племенски Совет ќе се разгледа како најдобро да се продолжи Rappaport е стратешки план за раст во деновите кои следат со продолжи фокусирано на сопственост е долгорочна визија флорида спортски коцкање најновите вести. Rappaport беше одговорен за доведување на нови иницијативи во Foxwoods Одморалиште Казино, кој се вработени повеќе од 6,500 работници слот машина база за продажба. Foxwoods Одморалиште Казино во североисточниот регион е најголем одморалиште казино во Северна Америка. слот машина барови во близина на мене.