колку федералниот данок можам да плати на казино добивки

Мајкл Lindstrom победи Азија Покер Турнеја (АПТ) Главниот Настан во Камбоџа по победата во Кореја е Jae Chul Чанг во главите-up постапка.

[img учтивост на Азија Покер Турнеја]дански покер excelled во последните ПРЕПОРАКИ на Главниот Настан во Камбоџа, со три од осум финалисти сите heralding од Скандинавска земја, и Мајкл Lindstrom кршејќи на областа да се земе дома на првата награда од $27,700 колку федералниот данок можам да плати на казино добивки. На 1,100 долари купи-во настанот се состоеше од две почнувајќи летови, и Lindstrom беше чип лидерот на крајот на двете од нив, кога неговиот 211,000 чипови се мери во далеку потешки од некој друг останатите од почетната областа на 112 учесници.Не многу е познат на Dane но неговиот Hendon Моб статистика даваат слика дека тој сака да игра во Азија област со повеќето од неговите cashes доаѓаат од Macanese островот Taipa.Ова е неговиот најголем број бодови до денес, trumping на $6,477 тој го заработил за 36 дрвени покер чип случај велика британија.
место заврши во 2008 година APPT Макао, Taipa Главниот Настан.Според Pokerasiapacific.com блог, Lindstrom срушен конечната табела како тој отиде жица-да-жица за неговата virginal победа, победувајќи Кореја е Jae Chul Чанг во главите-up постапка.Конечната табела исто така е сместен на Американската Џеф Timms.Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) носителот и WSOP финалето tablist, заврши трет.Конечна Табела Пласман 1: Мајкл Lindstrom (Данска) – $27,700 2: Jae Chul Чанг (Кореја) – $16,200 3: Џеф Tims (САД) – $11,200 4: Фенг Зао (Сингапур) – $8,200 5: Ларс Borno (Данска) – $6,800 6: Benyamin Canatan (Данска) – $5,600 7: Ричард Mari (велика БРИТАНИЈА) – $4,600 8: Јо Дои (Јапонија) – $3,900 Еден човек се водат за исчезнати од таа листа е Englishman Сем Razavi.Поранешниот Црн појас Покер ујп, не ја направи оценка, но неговата страна настан победа значи дека тој се уште е на разбира да победи невиден три последователни APPT Играч на Годината награди.Постојат само две серии останатите со АПТ Азија Серија Манила да се чуваат на Места Светот Манила, Pasay Град, Филипини, Септември дрвени покер масата со виткање нозе. 10-17 и допрва треба да биде одобрен АПТ Азија Серија Кина, веројатно во Гуангжу.Играч на Годината Табла 1 дрвени покер масата за продажба. Samad Razavi (Англија) – 1,048.50 поени 2.
Jae Chul Чанг (Кореја) – 915.55 поени 3.Фенг Зао (Сингапур) – 900.209 поени 4.Ио Дои (Јапонија) – 775.60 5 поени.Мајкл Ким Сокол (Данска) – 771.00 поени Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre цената на infinix s4 6gb ram меморија во слотот.