диви торнадо казино 25 слободен врти

Доминиканската Република и голем број казина се соочува со катастрофални натопи во туризмот, предизвика со извештаите на spate на смртни случаи од Американците туристи.Ситуацијата за возврат ќе се стави притисок на земјата гејминг индустријата, која претежно ги задоволува туристи.Според една студија од ForwardKeys, бизнис интелигенција друштво за глобалната индустријата за патувања, екскурзии резервира да Карибите народот падна со 74.3% во јули и август, кога во споредба со истиот период минатата година.Во меѓувреме, истражувањето покажа дека бројот на откажани патувања на д-р зголемен за 51.2 проценти во периодот помеѓу 1 јуни и на 19 јуни, како што се медиумите реакција се зголеми погласни.Во вторникот, Делта Ерлајнс најави дека ќе се откаже својата cancelation такса за луѓето кој беше посветена летови до Punta Cana, во источниот дел на земјата, и беа загрижени за безбедноста на патување.Во меѓувреме, функционери на д-р продолжат да инсистираат на тоа дека нема ништо мистериозно околу смртни случаи – дека тие се неповрзани, случајни и не се статистички невообичаено, со оглед на милиони Американци посета на земјата секоја година.Туризмот Министерството вели дека верува дека многу од оние кои се изјасниле дека имаат почина почина од природни причини.Државниот секретаријат на САД се вели дека тоа е "не знаат" на било поврзаност меѓу умрените.Во средата, на 46-годишен маж од Колорадо стана 13 туристичка да умре во д-р во чудни околности.Калид Adkins беше донесена лошо во неделата со бубрежна инсуфициенција како тој седна во авион подготвуваат да ја напуштат земјата.Тој почина во болницата во Santo Domingo.Според неговото семејство, тој немал претходно постоечките здравствена состојба.Во вторник, на 15-годишна девојка од Аргентина падна во кома, додека vacationing во проф диви торнадо казино 25 слободен врти. д-Р Таа беше дијагностициран со опасни по живот состојба што влијае на дијабетесот.Нејзиното семејство тврди дека таа нема историја на дијабетес.На д-р економијата се потпира во голема мера врз туризмот, кои сметките за само 11,6% од БДП и вработува повеќе 300,000 луѓе.Земјата привлече 6.6 милиони меѓународни патници минатата година, над два милиони денари од НАС.Своите гејминг индустријата е тесно врзана за неговите туристичката индустрија, и со повеќето казина се наоѓа во рамките на земјата е голем сите-inclusive одмор летувалишта.Две од смртните случаи се случиле во Хард Рок Казино Punta Cana.Претходно оваа недела одморалиште најави дека ќе ги отстрани minibars од соби за гости за да се олесни стравови во текот на теоријата дека смртните случаи може да биле предизвикани од ingestion на метанол од bootleg алкохол.ФБИ во моментов е помагање на локалните власти во спроведувањето токсикологија тестови, резултатите од кои се уште не се објавени и може да трае до 30 дена.Туризмот функционери се надеваат на ФБИ може да обезбеди еден вид на дефинитивни одговори дека ќе се олесни патници се' стравови диви торнадо казино без депозит бонус кодови.

ForwardKeys портпаролот на Дејвид Tarsh кажано CBS News тековната фрлам во туристичките бројки е сличен на она што се случува после насилство erupts во земјата диви торнадо казино без депозит бонус кодови 2021. "Може да се добие долго-продолжение проблем или работи може да се опорави многу брзо, во зависност од тоа дали луѓето го гледаат закана што се содржани или се во тек", рече тој зошто казино акции до денес.

"Проблемот што го има тука е неизвесноста, бидејќи смртни случаи се мистерија." зошто не австралија забрана онлајн покер.