тоа значи покер лице Yahoo

Во надградба на инвеститори, Вилијам Хил предвиде 11% од година на година се зголемува во добивката за својата 2017 полно работно година финансиски резултати.Со прогнозираните резултати надмине аналитичар очекувања, со полно работно година добивка шанси да дојде на околу £290m.Во соопштението, компанијата hailed на импресивни резултати на 'добра динамика' и во велика БРИТАНИЈА и САД пазари.Покрај тоа, Ќе Хил, исто така, изјави дека нејзината продажба на мало и онлајн бруто маржи се "значително напред" во девет недели од 20 ноември, благодарение на поволните фудбал и коњ-трки резултати.Вилијам Хил е Шефот на државата, Филип Bowcock, коментираше: "имаме донесено силен резултат во 2017, како одраз на нашиот фокус за подмладување на интернет, расте САД и градење на атрактивна omni-канал предлог.Во исто време, ние сме континуирано подобрување тоа како ние им овозможи на клиентите да се коцка одговорно тоа значи покер лице yahoo. "Ние сме возбудени за можностите напред во 2018 - за Светското Првенство година - со нашата конкурентна позиција reasserted во велика БРИТАНИЈА и со потенцијал за спортско обложување за да се отвори во НАС." Исто така, Ќе Хил има alluded на фактот дека тоа ќе биде да ја прекине својата работа во Австралија, со компанијата "друштво стратегиски преглед", како и трошоците поврзани со водење на поделба се почнуваат да се надминуваат позитивни.Букмејкерот влезе на Австралискиот пазар назад во 2013 година, со $670m купување на Sportingbet и стекнување на tomwaterhouse.com подоцна таа година.Меѓутоа, во компанијата 2016 годишни финансиски резултати, Австралија направени само до 7% од компаниите г 1.6 bn приходи.Сепак, Австралија е во моментов работат за спроведување кредитна обложување забрана, што за возврат ќе се спречи компании од нуди корисници на кредитни линии со која треба да се обложи.Регионот, исто така, е поверојатно да воведе данок на потрошувачка во голем број на држави, која би разбирливо стави голема доза на притисок на оперативни трошоци. тоа значи polarize во покер.