Qt исклучите сигналот и слот

Затоа тука сме ние.Овој пат утре ќе имаме Супер Боул шампион.Во овој момент, тоа е веројатно безбедно да прашам ако веќе сте го направиле вашиот Супер Боул облози.Јас сум заклучен рудникот и јас дури и се фрли во уште неколку други реквизити за добра мерка.Така како што одбројува финалето часа доведоа до Супер Боул XLIX, ајде да ги погледнеме некои од облози и реквизити дека јас се обложувате.Тука целта, како и секогаш, е да го носиш моето обложување мудрост – или недостаток од него – на сите со надеж дека тоа може да ви даде одреден увид на мојата мисла процес наслов во играта.Кој ќе победи?Јас првично се планира да се стави на овој член до вчера, и тогаш јас сфатиле дека со ширењето биде толку ниско, како и да е, доцна обложување акција може да се вози дека бројот оштетена.Излегува, јас бев во право.Во зависност од вашиот sportsbook, ширењето на играта стана жешка хаос.Некои книги се уште имаат New England Patriots како -1 омилени, ширењето кој е во место за подобро дел на изминатите две недели.Но и други книги сега се на играта како да ги собереш 'em, па дури и повеќе интересни, други се преземат за да се нервира на улоги и ставање на Сиетл Seahawks како -1 омилени.Освен ако не играта некако завршува како една точка афера, јас се сомневам дека ние ќе се добие значителен пад во сок за секое од овие се шири.Таму се случува да биде некој со оглед на префрлување на линии, но overlying акција тука останува на тоа кој мислите дека ќе победи, без оглед на ширењето.Ако мислите дека Pats победи, земе пари линија на книги каде што тие се underdogs.Ако мислите дека Seahawks победи, го прават истото.Како за мене, почнав оваа сезона на рекорд дека Pats ќе биде во Супер Боул.Јас на почетокот ги имавме губење на Њу Орлеанс Светители, но ние сите знаеме колку што се испостави.Мислам дека се оди на мене како се тврдоглави, но јас едноставно не може да се види Patriots губење на три од нивниот последен Супер Боул игри.Јас сум исплашена глупо на Сиетл Seahawks одбрана, но ми се допаѓа Pats да uncork некои од нивните патентиран во-игра трикови за да одам на работа тука.Предвидување: Patriots 23, Seahawks 20 Изнесува Влог во Текот на последните десет SuperBowls, играта остана под број шест пати во споредба со четирите за завршена.Што точно значи тоа?Не се многу, навистина.Да се биде фер, последните две Супер Чаши отиде над, па можеби, под е побезбедно залог тука.Во мојот ум, овие трендови, навистина не е важно, бидејќи секој SuperBowl доаѓа со различен контекст.Има толку голем пресврт на тимовите кои се вклучени дека користењето на овој тренд како основа нема навистина да ви даде соодветна увид за тоа како најновата игра се случува да се одигра.Значи, што се однесува на оваа игра оди, јас сум преземање на под, бидејќи јас не мислам дека двата тима ќе бидат осветлување нагоре на табла во текот на играта.Јас дури и може да се види сценарио, каде што и двете екипи се некаде во 13-10 спектар наслов во четвртиот квартал пред некои крајот на играта огномет носи бројот до поблиску до вкупно 47.5 многу sportsbooks имаме денес.Видете мое предвиде бодови до таму?Тоа е како јас гледам на оваа игра завршува така ми даде парче од под.Таму имате тоа, луѓе.Нова Англија победи на Super Bowl XLIX со вкупно престојуваат јасно на под во завршните фази на играта.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre qt исклучите сигналот и слот.