1946 мелници црна цреша слот машина

И покрај три држави веќе нудат онлајн казино и/или покер игри, плус неколку држави работи онлајн лотарија опции, некои конзервативни групи се уште се обидува да го спречи активност.Неколку групи ги здружија напорите од страна на законодавците да видите целосна забрана на онлајн коцкање низ сад, па дури и затворање на државите кои веќе нудат активност како што е Њу Џерси.Листата на конзервативната групи вклучува; Загрижени Жените за Америка, се Фокусира на Семејството и специфични Христијански организации кои се противат на истополовиот брак и абортус.Тоа беше во средата, овие групи покажа својата поддршка за Претставник Џејсон Chaffetz и неговите напори да помине сојузна онлајн коцкање забрана 1946 мелници црна цреша слот машина.
Chaffetz е туркање на Враќање на Америка Жица Акт, мерка која ќе го поништи решението на министерството за Правда во 2011 година, што ја потврдува претходната висока судските одлуки кои се каже Жица Акт од 1961 година и се однесува само на спортско обложување, а не важат за онлајн лотарија на продажбата или казина.Невада, Делавер и Њу Џерси се единствените држави во САД, кои биле во можност да помине законодавство и да се започне нудат онлајн коцкање за жителите.Зборувањето на таа тема, Претседателот на Нека Слобода Прстен, Колин Хана, изјави: "Интернет коцкање е игра промени.Секако, секоја одлука да ја поткопаат овој закон, и ослободете интернет коцкање на нашата земја, не треба да се остави да адвокат burrowed во министерството за Правда." Овие конзервативни групи се исто така дел од Коалицијата да се спречи Интернет Коцкање која беше формирана од страна на Шелдон Adelson, Претседателот на Лас Вегас Песоци.Милиони луѓе се дадени од страна на Adelson за поддршка на напорите да се забрани онлајн игри на федерално ниво.Застапниците на онлајн покер и казино игри како Покер Играчи Алијансата се обидуваат да се борат Adelson напорите со донации на нивните сопствени, лобирање за активност.Сепак, Adelson е џебови се кандидира длабоко и тој се чини дека е без крај прилив на пари да се користи за да се лобира за забрана.Извршниот Директор на Покер Играчи Алијансата, Џон Pappas, изјави дека законодавство (RAWA) 'не прави ништо за да се запре решен Интернет коцкање во сад и во фактот, само го прави потешко за Америка за спроведување на законот за заштита на ранливите потрошувачи." Правејќи го активност особено опасна, бидејќи тоа се забранува на државите од тоа да биде во можност да го овласти и заштита на нивните граѓани.Забелешка на уредникот: Иако лобирање напори и повеќето кампања придонеси од Adelson и неговата сопруга Miriam се предмет на јавната евиденција, и Rep tecno spark 3 pro price in slot nigeria. Chaffetz тврди дека не го прифати какви било пари од Лас Вегас Песок или неговите сопственици, Супер Pacs кои придонеле 62% од неговите 2014 година изборите за прибирање финансиски средства moneys се во можност да го кријат својот вистински финансии со прифаќање на пари од т.н tecno spark 3 pro price in slot.
социјална помош nonprofits како анти-коцкање коалицијата член Нека Слобода Прстен, што го прави невозможно да се знае дали Adelson е финансирање Chaffetz напорите индиректно. tecno spark 3 slot price.