хард рок казино часа атлантик сити

Човекот е во притвор повеќе од една година откако истражителите велат дека тој залепени два ваучери заедно да се одржи измама облог во Лас Вегас казино хард рок казино часа атлантик сити. Yisahk Betremariam, 37, се соочува со обвиненија за провална кражба и извршување измамнички акт во игри основање.Според апсење писмена изјава од Невада Игри Одбор за Контрола, Betremariam се обиделе да играат $500 слободни залог ваучер во craps маса на 4 април, 2018, на SLS Лас Вегас, 2535 Лас Вегас Бул.Јужно, но бил одбиен од страна на подот надзорник, кој рече дека ваучер беше дадено да Betremariam е пријател и не можеше да се избави со тоа хард рок казино часа мајами. Betremariam се врати на истата craps табела речиси пет часа подоцна и купив за $300 хард рок казино часови на работа. Кратко време подоцна, според извештајот, Betremariam го покажа својот $500 ваучер и се обидел да ја користите.Масата му е дозволено да го користите, и тој победи неговиот следен влог.Тој одигра уште еден се тркалаат и потоа лево на табелата.Кога еден работник се обидел да го внесете ваучер во казино компјутерски систем, тоа не би се провери.Тоа беше тогаш откри дека дел од еден ваучер за бесплатна вклучена со Betremariam името беше залепени над $500 слободни залог ваучер.На писмената изјава, рече Betremariam и неговиот пријател биле означена со казино дилери и персоналот, како "истрел кандидати кога се работи," често се обидуваат да се "измама казино надвор на пари од страна на жалби или намерна игра грешки." Истражувач, исто така, се вели во извештајот дека Betremariam имаше неколку апсења Кларк Каунти за првиот степен од провална кражба и големата кражба.Еден налог за апсење беше издаден во август, и Betremariam беше уапсен во вторникот.Тој е закажана за да се вратите на судот за неговата прелиминарната расправа јуни 27 на Регионално Правда Центар. не можете да го прочитате мојот покер лице.