вие сте покер лице значење

Хибрид бинго-социјалните игри производ Fringo да ја предводат се движат Вегас Светот социјални игри стан платформа развиена од страна на Сиетл-базирани FlowPlay е превземен од JoJu Игри, што е да го лансира својот хибриден бинго-слот производ Fringo користење на платформата.Објавувањето VentureBeat извештаи дека FlowPlay има големи амбиции за својата платформа во социјалната казино вертикална, што го прави возможно за програмери брзо да влезат на пазарот, каде независни истражувачи имаат различни мислења за потенцијалните кои се движат од $2 милијарди долари минатата година, $4.4 милијарди евра до 2015 година вие сте покер лице значење. Undeterred од натпреварувачки карактер на пазарот, Дерик Morton, FlowPlay е извршен ДИРЕКТОР, изјави VentureBeat дека програмерите се гладни за начин да се прави разлика на нивното социјално-казино наслови.

"Вистинската иновација ќе дојде кога програмерите се прошири изнад еден играч слот за игри да нуди уникатни, мултиплеер наслови дека згрижувачките навистина социјална искуство", рече тој ќе се справи покер на лево или на десно. FlowPlay е во бело-етикета платформа зема голем дел од потешкотиите поврзани со добивање на производ во промет исклучување на инвеститорот, но сепак им овозможува да се разликува себе и за својот производ ќе победи слот машина.

Joju Игри е случај во точка, тврдејќи дека употребата на FlowPlay систем ќе им овозможи да го намали својот развој време циклус од половина можете да го промените со стап содржината казино heist. FlowPlay тврди дека таа има создадено игра дистрибуција интеграции со секој големи Веб и мобилна платформа, вклучувајќи WildTangent, Yahoo Игри, Google Play, iTunes, продавницата Поттикне, Facebook, и двете iOS и Android паметни телефони и таблети.Тоа е во игра рекламни партнери, што им овозможи на програмерите да се интегрираат и monetise во играта реклами од осум партнери, заедно со воспоставен систем за плаќање со мрежа од повеќе од 20 различни плаќање на услуги, вклучувајќи ги и сите големи кредитни картички или PayPal можете да ја промените tesco испорака слот. Morton вели дека платформата вклучува аналитика и известување табла со 300 различни параметри, кои програмерите можат да ги користат за анализа на игра и приходите врз основа на играчот локација, активност, платформа, и начин на плаќање. FlowPlay започна својата Вегас Светот онлајн платформа во 2012 по развојот на работа од 2006 година, и тврди дека таа опфаќа широк социјални игри интеракција и експанзивна мулти-плеер способности.Интел Капитал и основачите на Skype се главните инвеститори. Joju Игри е предводена од страна на инвеститорот Хуан Gril, кој има повеќе од 50 неформални игри како што се популарни Бинго Blingo.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]