најголемиот казино групи во светот

Две-за време на Светската Серија на Покер хривнија победник Брајан Rast започна Зен Покер Ментор: покер тренинг за телото, умот и душата, со прва класа се стркала во Лас Вегас подоцна овој месец.Со два Светската Серија на Покер (WSOP) нараквици и $8m во живо на турнирот заработка подвиткано далеку во неговото богатство градите, Брајан Rast знае понешто за пофини детали за станува врвна покер играч.Ова е причината зошто неговиот нов потфат Зен Покер Менторство се случува да биде голем успех.Но, тоа не е само Rast што го прави овој претпријатие возбудливо.Тоа е различно.Покер еволуираше, многу.Но во моето скромно мислење, обука, која е достапна за покер играчи нели чуваат темпо.Рекорд себе играње покер, а потоа објавување на видео начин на вршење на работите е стара шапка.Постои движење расте.Луѓето викаат многу различни нешта.Сакам да се јавам тоа wellness.Ние сме уништување на планетата.Ние сме уништување на нашите тела.Повеќе луѓе се сфати ова.Повеќе луѓе се преземање на акција.Можеме да го видиме тоа во покер.Рабовите на врвот се толку фини, што најдобрите играчи се сега наоѓање на тоа во нивниот ум, телото и духот.Јас сум изненаден тоа е донесена луѓе ова долго да latch на овој факт најголемиот казино групи во светот. Rast нема да биде сам.Тој ќе биде придружуван од вообичаените домаќин на апарати за домаќинство професионален покер играч имиња: Ванеса Rousso, Мелани Weisner, Layne Так, Џо Cada, Џеф Madsen и Давид "Bakes" Бејкер.Но, има повеќе.Поранешниот PokerNews странична новинар и актуелен Светски Покер Турнеја (WPT) од нив да се Види Kristy Arnett ќе се приклучи на тимот како домаќин, и wellness експерт, Сите Американски Дејв ќе се даваат некои Сите Американски исхрана совети, и да не заборавиме на хипнотерапевт, терапевтите за масажа, како и Увид на Жените (не прашувај мене) – кои се исто така дел од тимот.Првиот настан ќе се одржи во Февруари 21-22 на ИСПОЛНАТ Специјални Настани Центар во Лас Вегас 4 fois sans frais geant казино. Kristy Arnett ќе дејствува како домаќин и wellness експерт, Брајан Rast ќе доведе 52 минута наставни сесија проследено со Q&А, Ванеса Rousso ќе биде на рака да се испорача одредена обука за "Читање и Декодирање на Однесување", а Елиот Ред ќе се кажува секој да се погледне во очите, не околу очите, во очите...СПИЕЊЕ!Исто така, постои цела низа на настани што се планира да се одржи во текот на WSOP.Во smart дел од маркетинг седниците ќе се одвива пред настаните кои ќе привлечат најмногу рекреативни играчи: The Colossus, на Милионер Творецот, и на Постарите Настани сите го следат Зен Покер Менторски сесии.Зборувајќи за RunItOnce форум, каде Rast е 'неактивни' тренер.Тој објасни дека материјалот е во насока на играчи со знаење 'малку под нивото на просечната РИО претплатникот.' Ако можете да минете во текот на Зен Покер Менторство веб-сајт, постојат неколку специјални награди да се освои, вклучувајќи седиште во WSOP Colossus и WSOP $1k настан.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 4 фотографии 1 palabra 6 letras fichas казино.