вратоврска Breakers во Texas Holdem

Луис Garcia, на Лигата на Шампионите победник со Ливерпул и официјален амбасадор за Anfield врз основа клуб, се потврди како еден од домаќините за оваа година SBC Награди.Се одржа во вторникот 5 декември во Артилериски Градина во централ Лондон, Garcia ќе биде fronting крајот на годината индустрија прослава, која е проширена за да се препознае извонредност во сите области на спортско обложување во 2017, со 28 награди поделена на 11 Оператор/Филијалата награди и 17 Снабдувач награди.Во оваа земја, тој е најпознат по постигнувајќи пет пати во Ливерпул е Лигата на Шампионите победа кампања под Рафаел Benitez во 2004/05, кој вклучува непопуларниот 'дух цел' во полу-финале на вториот натпревар против Chelsea.Приклучи Garcia, кој исто така служи како амбасадор на УЕФА и ФК Барселона, ќе биде Мет Лоренцо, ТВ водител дека има работено за Небото, BBC, ITV, Канал Четири и GMTV.Продолжување на Лигата на Шампионите конекција, Лоренцо одигра клучна улога во подигнувањето на ITV е покривање на турнирот во 1993 година, а тој, исто така, стана најмладиот некогаш водителот на мрежните на Светското Првенство во 1994 година вратоврска breakers во texas holdem. Garcia рече: "Тоа е задоволство да се биде поврзан со SBC Награди, која ги признава највисок вршење компании низ спортско обложување сектор.Како фудбалер, мојата цел била секогаш да се натпреваруваат за најголемите награди, па јас сум во потрага напред за ко-домаќин на настан на кој се преведува желбата за успех во светот на бизнисот." Лоренцо додаде: "Откако биле вклучени во лансирањето на ITV е Лигата на Шампионите покриеност во почетокот на 90-тите, тоа ќе биде чест за мене и за ко-домаќинот на настанот заедно со подоцнежниот победник на натпреварот.Јас сум со нетрпение очекувам да играат улога во SBC Награди, Божиќ тематските крајот на годината прослава за спортско обложување индустрија." Сега дека номинацијата рок помина, SBC Настани подоцна ќе се изрече shortlists за секој од 28 категории.Операторот/Филијалата Награди ќе се стави на гласање од страна на секој кој присуствуваше оваа година Обложување на Фудбалски и Обложување на Спортски конференции, додека номинирани за Снабдувач Награди ќе бидат проценети од рака бере панел на експерти.Во меѓувреме, во прилог на објавување на 28 добитници на наградата, Garcia и Лоренцо, исто така, ќе биде признавање на оние кои дале траен придонес на индустријата.Три нови членови, ќе биде примен во SBC Спортски Обложувања Салата на Славните и да се приклучат Sportradar е Карстен Koerl, FSB Технологија Марк Blandford и Хауард Chisholm, долгорочните генерален Директор на Chisholm Bookmakers она што треба да го имам за вечера рулет. SBC генерален Директор Ендрју McCarron коментира: "Ние сме среќни да се пријавиле Луис Garcia и Мет Лоренцо, две од водечките имиња од светот на спортот, за да биде домаќин на четвртото издание на SBC Награди." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што треба да правам за вечера рулет.