4 празни слот оклоп Ffx

Светот Покер Турнеја е додадена дури и повеќе награди на Турнирот на Шампионите, вклучувајќи Ауди S5 Coupe, супер кул пар на нијанси од Мауи Нив, и седиште во покер игра кој Тигар Шумата.Додека сите гледаат очи на покер светот е цврсто фокусирана на тековната битка да доминираат во живо на турнирот сцена вклучување на PokerStars, 888Poker, и partypoker, Светот Покер Турнеја (WPT) е тивко случува за својот бизнис commanding бродот во Северна Америка.Со неуспешен обид да се рекреираат на истиот pizzazz во остатокот од светот навидум зад нив, WPT зачекори на гас во изминатите неколку години 4 празни слот оклоп ffx. Attendances се повисоки од било кога, и на Кралската Флеш Екипажот раце од седум-приказ на резултати како тие се користат за да се врати во ден.На Турнирот на Шампионите е дел од еволуцијата.Само времето ќе покаже дали таа има право состојки за да стане дел од долгорочните планови од најголемите покер турнеја во САД, но тие се прават се што е во нивната моќ за да го направите да работи.Минатата сезона, Farid Yachou шокираше светот на покер кога тој го порази 64 учесници да се земе дома на $381,600 првата награда и нов Corvette, снимање само неговото второ живеат пари На Hendon Моб (неговиот WPT Главниот Настан победи во Амстердам беше други).И оваа година, победникот исто така, ќе добие нов возење.За помалку од една недела по WPT најави Чудовиште како наслов спонзор, кој додаде $100,000 во дополнителни парите на микс, тие имаат издадено дополнително вести на награди на располагање на оние кои присуствуваат на.Настанот е отворен само за да Сезона XV Главниот Настан на победниците, или WPT Шампионите членови на Клубот сакаат да се дел со $15,000 купи-во.Настанот ќе се гребло-слободен, а секој учесник ќе добие нарачана пар на Мауи Џим очила за сонце.Играта ќе работат од страна на Заштита на Покер е Акција на Часовникот.Играчи имаат од 30 секунди за да се направи одлука со пет дополнителни 30-вториот timebank продолжување чипови да ги користат во нивната дискреција.Играчи кои ќе стигнат до финалето табела сите ќе започне со четири 30-вториот timebank чипови.Конечната табела ќе бидат шест раце, и сите шест примите Чудовиште Ѕвезда Ravebox, но тоа е каде што на награди крајот, освен ако не победи на работа.Победникот од Сезоната XV WPT Турнир на Шампионите ќе добијат Ауди S5 Coupe, a стол во Тигар Шумата добротворна покер ноќ траеше од WPT, а Hublot Кралот Моќ Unico Јаглерод и Црвена види, на сопствени направени BBO Покер Масата, и една недела остане со Wyndham Екстра Празници вистински онлајн пари казино канада. — Светот Покер Турнеја (@WPT) Март 25, 2017 На WPT Турнир на Шампионите се одвива април 7 – 9 на Seminole Хард Рок Hotel & Casino во Холивуд, Флорида вистински онлајн коцкање јужна африка. 17 места се веќе загарантирана (види подолу) со уште две сет треба да се преземат во $3,500 купи-во WPT Seminole Хард Рок Покер Пресметка Првенство и друг од $10,000 купи-во WPT Seminole Хард Рок Покер Финале.Тука се оние играчи кои веќе квалификувани • Сетх Дејвис, partypoker WPT Канадски Пролетта Првенство • Andjelko Андреевиќ, WPT Амстердам • Џејмс Mackey, WPT Choctaw • Туп Lyons, WPT Легенди на Покер • Џеси Силвија, WPT Borgata Покер Отворен • Захариј Смешко, WPT Мериленд во Живо! • Сем Panzica, WPT bestbet Баунти Трка • Луис Родригез Круз, partypoker WPT велика БРИТАНИЈА • Мајк Sexton, partypoker.net WPT Монтреал • Niall Фарел, partypoker WPT Карибите • Олег Vasylchenko, partypoker WPT Прага • Џејмс Romero, WPT Пет Дијамант Светот Покер Класичен • Даниел Weinman, WPT Borgata Зима Покер Отворен • Ема Zajmovic, partypoker.net WPT Игралиште • Дарен Елијас, WPT Fallsview Покер Класичен • Даниел Strelitz, WPT L вистински онлајн покер машини австралија. Покер Класичен • Мајк Del Vecchio, WPT Возен Гром Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински онлајн коцкање texas holdem.