колаче Clicker најдобри поклони слотови

Макао казина почеток на месец јануари на солидна основа, но тоа на крајот fumbled на патот.На хартија, Макао казина се чини дека да се биде вршење добро со оглед на тоа што јануари бруто игри приходи се зголеми 3.1 проценти на ЧЕТКА 19.3 милијарди долари (US$2.4 милијарди долари).Најновите GGR бројка е пресврт на Макао казина' јануари 2016 година рекорд, кој падна од 21.4 проценти.Аналитичарите, сепак, намуртен во најновите податоци обезбедени од страна на Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро – во која беа вклучени четири дена на Кинеската Нова Година прослави почетокот на јануари 28 –бидејќи тоа падна помалку од нивните очекувања колаче clicker најдобри поклони слотови. "Ова беше значително помал од консензус на +8.5% (опсег од +5% до +12%).Ние би се очекува Macau имиња да бидат слаби на овој печати, особено имиња со поголема изложеност на ВИП.Резултатите се особено разочарувачки со оглед на тоа што се појави да биде многу силна почетокот на месец," Сојузот Игри аналитичар Грант Govertsen се вели во белешка издадена во средата.На Макао-базирани аналитичар истакна дека обложување волумен од високо-удели играчи беше помек отколку што првично се очекуваше, велејќи дека "најмалку две полуостров својства се одигра несреќен во ВИП маси во текот на првите неколку дена од денот на CNY (Кинеската Нова Година). Govertsen исто така factored во ставањето на Кинеската Нова Година, која расчекорена и јануари и февруари колаче clicker постојана надградба слот 2.

"CNY започна на 28 јануари (сабота), оваа година, наспроти 8-ми февруари (понеделник) минатата година.Затоа, јануари 2017 чувствував целосно негативно влијание на традиционалните пред-CNY сезонски застој.Со оглед на позитивните трендови во текот на последните неколку месеци бевме надева дека традиционалните забави ќе се донекаде ублажени.Ова беше очигледно не е случај," аналитичарот посочи колаче clicker мобилни постојана надградба слот. "Времето на Кинеската Нова Година (Дел 2) казино машина sous rouen. CNY почна на крајот на месецот и врз основа на разговорите и да ги имавме со junkets во текот на последните неколку денови, ние разбираме дека многу не гледам никакви значајни количини до 30 јануари.Како таков, таму беше малку VIP придонес за јануари броеви." Макао казино акции беа во црвено по објавувањето, со Дин Macau slumping колку што 4.5 проценти и Песоци Кина губи, колку што 2.8 проценти во Хонг Конг тргување.

SJM Holdings Ltd акции лизна 2.6%, а MGM Кина Holdings Ltd.падна на 2,4 проценти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино машина gratuite среќа 88.