може ли да се забрани си од сите коцкање сајтови

Писмо од Малезија министерот за внатрешни Работи удар за обвинителството во Лас Вегас спортски обложувања случај Павле "Веи Сенг" Phua, висок профил покер играч и главните обвинетиот во обвинение за нелегално sportsbetting од Лас Вегас казино одморалиште вила во текот на ФИФА Светското Првенство за фудбал, минатата година (види го претходниот InfoPowa извештаи) не е поврзан со Кинески кривични triads, Малезија министерот има уверение.Потврдата ќе помогне да се разредува случај се стави напред на американскиот суд од страна на ФБИ дека Phua има организиран криминал конекции, тврдењето дека агенцијата очигледно направени во добра верба, по грешка од страна на Малезија полицијата.Писмото појаснување Phua статус и специјално debunking наводите на Phua е Тријада 14K врски, беше испратена до врвот редовите на ФБИ од Малезија Министерот за внатрешни Работи Ахмад Zahid Hamidi.Министерот отиде дури и подалеку, applauding Phua е помош на Малезија владата на националната безбедност проекти и ги повика неговите брзо се врати на Азиски нации може ли да се забрани си од сите коцкање сајтови. Phua е одбрана тим се брзо да се извлечат извесна корист на писмото, осигурувајќи дека тоа е поднесен до судот за поддршка на неговата одбрана дека ФБИ тврди дека се базирани на една реченица во документ, наводно, обезбедени од страна на лице или непознати лица во Малезија полицијата.Предизвикот на ФБИ организираниот криминал тврдат дека е еден од неколкуте во Phua случај; судско мислење се чека на уставниот законитоста на ФБИ активности во сечењето на интернет конекции за да Phua е казино вила во Лас Вегас во трик за да добијат влез и се собираат докази за претрес апликација (види го претходниот InfoPowa извештаи) може ли да се забрани си од коцкање. Phua и својот син Дарен се должи да се појави на суд на февруари 9 и остане на кауција.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година omaha покер vs texas holdem. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] omaha покер vs тексас холдем.