казино кралот на Prussia Pa

АСЕАН Игри на Самитот во 2019 тркалезна маса на Азија спортски обложувања даде светска турнеја за темата, и да се даде увид за тоа како Азискиот регион навистина има outsized влијание на пазарот.Дискусијата беше предводена од страна на Џон англиски, генерален директор на Спортски Обложувања & Технологија за Глобалниот Пазар советници.Придонесе доста за дискусија беа Pablo Bermudez, оперативен менаџер за Betcris, и Мајкл Maerz, генерален директор Азија за Sportsradar.Исто така, се приклучи на дискусија беше Павле Фокс, извршен ДИРЕКТОР на LeTou.Фокс забележал веднаш дека има многу во прашање за спортско обложување пазар со политички резултати на велика БРИТАНИЈА.Без оглед на тоа колку Brexit оди, ако Трудот се враќа на власт и го става во повеќе строги рекламирање коцкање рекламирање закони, кои би можеле да влијаат на начинот на кој индустријата ја промовира себе доста.Тој истакна дека иако Азија, рекламни, кои често може да се забележат на странична LED панели, може да биде изземено ако владата признава тие не се насочени кон велика БРИТАНИЈА punters.Дискусијата потоа се нишаше на Кина.Кинескиот пазар, особено за игри на среќа, се уште е многу ограничено, но еден учесник истакна дека црниот пазар оператори се добива богата flouting оние закони.Кинески соочува оператори оствариле своите бизнис прилично рутина, гледајќи pushback од владата обично околу висока популарност настани, како што е Светското Првенство.Навистина, иако, Кина има да се сфати како многу исти како и сад.Секоја провинција донесе различен пристап за коцкање, и треба да бидат означени соодветно казино кралот на prussia pa. Bermudez потоа зборуваше за Филипини.Тој рече дека на Филипините има навистина стане најдобар пример во Азија за тоа како да се регулира коцкање операции, и кога ќе достигне одредено ниво на зрелост, може да стане поголем играч во онлајн сцена.Ова е затоа што тоа е по вистинскиот пат, и PAGCOR е заинтересиран за помагање на правни оператори, и борбата против нелегалните оние.Тоа е неопходно, бидејќи нелегално оператори се уште имаат пристап до подобри можности за плаќање и имаат нечесна предност.Групата потоа брзо се дискутира даноци од страна на разни влади.Тие се согласија дека Данска ги има поставено добар пример на даночен режим за кои може да помогне оператори напредува, додека Џон англиски истакна дека Пенсилванија има да дојде со даночната стапка која е малку премногу товар.Локализација беше последната тема групата покриени, а имаше многу што да се каже.Сите се согласија дека локализацијата може да значи живот или смрт за платформа, и мора да се сфати сериозно.На пример, во Индија, без силна крикет производ, бренд би можело да биде мртов казино кралот без депозит бонус кодот. Cambodian оператори треба да имаат прилично специфичен изглед, вклучувајќи ги и сите на ден одговара на почетната страница, или на домашниот пазар, ќе едноставно не се заинтересирани.На Филипините, од друга страна, е многу пофлексибилен, и Bermudez истакна дека Betcris наскоро ќе биде нуди повеќе опции обложување, како teasers, да се зголеми нивниот бизнис.Сите во сите, заклучокот што може да се извлечат од овој фасцинантен дискусија е прилично едноставна: ќе мора да се разбере Азија и со цел да се успее колку слотови во winstar. Localizing на вашиот пазар, нудејќи им на правото производи, и да се има темелно разбирање на регулаторната сцена е потребно.Тоа не е толку лесно како што само покажува нагоре и со барање за лиценца, и се очекува да се профитира.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку слотови на желка крик казино.