што значи тоа да притиснете на залог во Craps

Развиен во соработка со Ураганот Игри на последните стекнување, казино игра студио Stakelogic го најави и претстави своите најнови слот игра преку нивните Greenlogic програми, каде што играчите ќе имаат шанса да се приклучат на тимот на четири суперхерои и ги користат своите посебни овластувања да предизвика уникатен бонус функции кои ќе им помогне да победи големи.На база на карактеристиките на играта Херој Моќ Растера симбол и Бонус Растера симбол, кога поранешните земји, поени се додаваат на Херој Моќ Метар пред Слободен Врти се доделени.На Слободен Врти бонус има четири нивоа, со играчи помогна преку секоја од страна на еден од суперхерои.Секое ниво има своја Херој Моќ Метар кои мора да бидат исполнети пред да се пресели на следното.Херој Моќ поени се доделуваат врз основа на бројот на Херој Моќ ги расфрла таа земја и како што следува: 2 Херој Моќ ги расфрла = 1 поени3 Херој Моќ ги расфрла = 50 поени4 Херој Моќ ги расфрла = 70 поени5 Херој Моќ ги расфрла = 100 поени вкупно 12 Слободен Врти се доделува кога 150 Херој Моќ поени се акумулираат и три или повеќе Бонус ги расфрла земјиште.Повеќекратен се применува врз основа на бројот на активирање Бонус ги расфрла: 2 Бонус ги расфрла = x13 Бонус ги расфрла = x24 Бонус ги расфрла = x205 Бонус ги расфрла = x200 На секое ниво, една од суперхерои поставува нивната посебна моќ – Полнач е Леплива Дивините, Slade има Кластер Дивините, Топла Снимки е Случаен Дивините и Sonic Бум има Диви Ленти.Херој се Судри исто така доаѓа закопчан до Stakelogic иновативниот Супер Удел функција која им овозможува на играчите да се постави страна влог да го зголеми шансите на бонус игра предизвикувајќи.Во овој случај, тоа двојки шанса на Херој Моќ ги расфрла слетување во текот на база на игра и пополнување дека сите важни Херој Моќ Метар.Играчи, исто така може да се Коцка нивните добивки; тие или може да се коцка на картичката боја или картичката одговараат и ако тие се погоди правилно нивните победи ќе се множи со x2 или x4 соодветно.Салваторе Campione, Раководител на Greenlogic® во Stakelogic, рече: "Херој се Судри е една од најпознатите акција спакувани игри да ја напушти нашата производна линија досега оваа година." "Тоа е дизајниран за да овозможи возбудливоста играч искуство со 243 начини да се победи со секој спин, плус четири фаза слободен врти бонус каде што нашите херои се откажат од своите сили за да им помогне на играчите се победи големи." "Ова е уште еден пример за она што може да се постигне кога две студија доаѓаат заедно и да ги користат нивните сопствени области на стручност за да се создадат слотови кои не само што ги исполнуваат но надмине играч очекувања." Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. што значи тоа да притиснете на залог во craps.