круна казино лунарната нова година 2021

Онлајн bookmakers биле фатени прифаќање wagers на уште еден 'фантом' фудбалски натпревар.Во Февруари круна казино лунарната нова година 2021. 3, наводно пријателски натпревар помеѓу два Руски премиер лигата клубови, Shakhtyor Salihorsk и Slutsk, се одржа на Бран стадион во Pinsk.Натпреварот беше, наводно, го освоија Slutsk со резултат од 2:1 круна казино лунарната нова година. Освен натпреварот никогаш не се одржа.Рецензии на натпреварот се појави на официјалната веб-страница на Salihorsk 'Рудари' (види екранот), што укажува дека Salihorsk отвори гол во првата половина, но падна жртва на две доцна Slutsk цели.Преглед оттогаш се брише и на сајтот притиснете секретар информирани Белоруски медиум Pressball дека неговиот веб-сајт биле hacked паркинг општинската du казино biarritz. BookmakersRating.ru објавено дека облози беа прифатени на играта на сајтови, вклучувајќи Bet365, SBOBET, 188Bet, BetVictor, Dafabet и Unibet.Количини wagered на натпреварот веројатно се минимални, но се чини веројатно дека некој заработува пристојно payday надвор од овој елаборат pantomime.Но, ова е најновиот пример на bookies и во реално време спортски давателите на податоци се измамени од страна на фантомски фудбалски натпревари.Во август минатата година, бројни bookies беа принудени да празнина влогови на натпреварот помеѓу шпански втора поделба тим Ponferradina и Португалија Freamunde откако беше откриено дека играта во прашање беше pick-up игра меѓу пријатели, наводно, облечен во "правилна тим бои." Сличен инцидент се случи пред една година во Ерменија, вклучувајќи Ulysses и Gandzasar клубови, принудувајќи локалните bookies Vivaro и TotoGaming да го суспендира wagering.Овој најнов инцидент ќе ги стави уште повеќе притисок врз bookmakers и давателите на податоци или да плаќаат повеќе внимание или да се запре нуди шансите целосно на натпревари – на сите спортови – дека не garner истата медиа центарот на вниманието како на англиската Премиер Лига или други топ-кругот на организации.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre паркинг во близина на казино пристан сиднеј.