паркинг во близина на круната казино мелбурн

Sisolak почнаа да се емоционални, кога тој зборуваше во среда е Каунти Комисија состанок за сите луѓе кои се донирани. Изливот на поддршка од Лас Вегас жители, познати личности, и бизниси во одговор на неделата ноќта смртоносниот масакрот на Пат 91 Жетва фестивал беше итно и широка.Повеќе од $14 милиони веќе се залагал за добротворни организации помагање на жртвите и првиот responders, и луѓето одговорија толку брзо на барањата за крв донации дека линии продолжи со часови, принудувајќи крв банки да побара луѓето да закажете состанок за да се вратат подоцна.Локалните бизниси беа нуди сè, од хотел останува за жртвите да бесплатни оброци во итни персонал.Само еден ден по трагедијата, олеснување на напорите за жртвите и нивните семејства беа во полн ефект.Кларк Каунти Комесарот Стив Sisolak започна GoFundMe страница со донирање $10,000 на неговите сопствени пари. На Оукланд индијана џонс: крадците, кои ќе се движат во 2020 година да се нов стадион помалку од два километри од снимањето, даде $50,000, која МАК Основа се исти паркинг во близина на круната казино мелбурн. UFC Претседателот Dana Бела вети дека ќе $1 милиони евра. AT&T се постави процес за донации.Претплатниците може да text "ВЕГАС" да 50555 да брзо и лесно да донираат $10 паркинг во близина на круната казино евтини. "Ние имаме луѓе што се случува да треба операции за следните неколку години.Јас имам деца кои ги загубија на родителите и луѓето кои ги загубија брачните другари.Па ние ќе направиме се што можеме за да собере пари за нив." Додека многумина се обезбедување на услуги, без жици спроведен, операторите на GoFundMe беше критикуван за не откажување или намалување на таксите.Нивното намалување е 7.9% од што и да е подигната и 30 центи за секој донатор.Досега, тие ќе трае околу $750,000, покрај собирањето средства на компанијата не велат дека тие ќе донираат $150,000 назад за да го предизвика.Оние кои не се обезбедување на пари се даваат време или други ресурси.Заспивам поени за храна, вода и облека беа формирани за жителите да ги оние потреби на жртвите и нивните семејства.Крв банките се бара поставување на преглед за да се даде крв, бидејќи линии во понеделник беа речиси шест часа долго, огромна волонтер персонал.Локалните Бизниси се исто така heeding на повик.Неколку хотелски синџири се нудат бесплатни останува за жртвите и за нивните семејства покер правила на права. MGM Одморалишта, која е сопственик на Mandalay Залив, каде напаѓач Стивен Paddock врши снимањето, донација од $3 милиони евра за Sisolak е кампања и други значајни личности брзо го следеа.Вегас Златна Витези хокеј тим вети дека ќе $300,000 покер правила no limit hold ' em.

Казино име магнат Шелдон Adelson даде 10.000 $за да Sisolak е GoFundMe кампања, и во четврток, неговата компанија Лас Вегас Песоци и Adelson Семејство Фондација основана од $4 милиони олеснување фондот за жртвите, првиот responders, и здравствените работници.На UFC, Станици Казина, и Лас Вегас-базирани онлајн мало Zappo е, исто така, донираше 1 милион долари за да независни олеснување на напорите. покер правила omaha hi-lo. "Да се задоволат потребите се случува да биде огромна", рече тој телефонски број за seminole хард рок казино во холивуд флорида. Боксер Мајк Тајсон, музичар Kid Rock, entertainer Тери Fator, и групата Backstreet Момчиња сите придонесе 10.000 $за да Sisolak фонд телефонски број за seminole казино immokalee флорида.