долина видите казино телефонски број

Ај тоа лице.Во коцкање индустрија, спонзорирање фудбалски тимови' дресови' не е ништо ново.Дали Pwin сега ќе го красат дрес на Хозе Mourinho е Реал Мадрид се уште не е јасно како тоа би можеле да бидат дел од заговор.Она со повеќето од овие спонзорства е дека нема вистинска верност се покажа.Ова се смени порано и денес како Bodog Бренд основач Калвин Ayre објави за спонзорство на Шкотскиот страна Ayr Обединетите.Мал клуб не може да се вклопи со големиот човек од вообичаените надмена стил.Тимот е во основа именуван по него, иако!Ayre изјави: "Кога слушнав дека клубот е во потрага по спонзор јас знаев дека требаше да се направи понуда, но фактот дека боите се, исто така, исто како Bodog бренд бои запечати." "Јас не се преправам знам областа добро, но со симпатија за пијалок и особено Cabrach и Hendrick е Џин, едвај ден оди со без мене toasting локалната економија, на некој начин.Кога слушнав за ова јас едноставно не можеше да одолее и се надевам дека меѓу Bodog бренд и јас можеме да се донесе уште некои добри времиња да Ayr Обединетите.Имаме планови да се добие навистина зад тимот, не само предаде чек, и јас сум со нетрпение очекувам да посета ова лето и подигање на стакло На Чесни луѓе." Калвин е последната голема зделка беше да се стекнат со Slots.com за £4m на онлајн аукција, додека седеа во еден паб.Ние само можеме да шпекулираме за тоа како многу Hendrick е беше закотвена по Ayr договорот, но "прилично fricken многу" ќе биде точна параметар.Хју Камерон, Комерцијален Директор Ayr Јунајтед, додаде: "Ayr Обединетите се воодушевени да ја отвори Bodog како нашиот главен спонзор за наредната сезона и се погледне напред во градењето на успешно партнерство со Калвин и Bodog barnd, иако јасно ние сега ќе мора да ги видиш избор на духови ние нудиме на нашите гости во boardroom." "Тоа е одлична вест за сите поврзани со Ayr Соединетите да се привлече глобален бренд, како Bodog за нашиот клуб и да Шкотскиот фудбалски лига.На значителни финансиски договор ние обезбедени беше, се разбира, многу добредојдени, но ние исто така беа свесни од нашите преговори со компанијата која ни беше потпишан договор со бизнис, кој има луѓе со вистинска желба и намера да се вклучат со клубот, нашите поддржувачи и на пошироката заедница, и јас сум сигурен во моментот кога ова ќе стане очигледна." Ayr Обединетите исто така, сè уште има шанса да се промовира оваа сезона.Завршувањето на втората во Шкотскиот Фудбал Лига Втора Поделба значи дека тие се во плејофот и лицето Forfar Атлетик.Останатите тела се како што следува: среда, 11-ти Мај IRN BRU Првата Поделба Плеј-Оф Полу-Финалето 1 Нога Forfar Атлетик vs Ayr Обединетите 7:45pm.Сабота, 14 Мај IRN BRU Првата Поделба Плеј-Оф Полу-Финалето 2 Нога Ayr Обединетите vs Forfar Атлетик 2:00pm.Ако е успешна, тие ќе ги унапредат до финалето, деталите како што следува: среда, 18 Мај IRN BRU Првата Поделба Плеј-Оф Финалето 1 Нога на Победниците на Ayr Обединетите vs Forfar Атлетик VS Победниците на Cowdenbeath vs Brechin Градот.Недела, 22 Мај, IRN BRU Првата Поделба Плеј-Оф Финалето 2 Нога на Победниците на Cowdenbeath vs Brechin Град VS Победниците на Ayr Обединетите vs Forfar Атлетик.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre долина видите казино телефонски број.