размислете за вашиот избор коцкање

И покрај тоа што е лош 2016 година перформанси, казино оператор SJM Стопанства се прави тоа право и со вработените во Макао.Почнувајќи 1 април, "квалификувани вработени" на Макао-базирана компанија ќе добијат зголемување на заработувачката меѓу 2,5 проценти и 5,1%, GGRAsia пријавени, цитирајќи на SJM Стопанства соопштението издадено во Кинески.Немаше спомнам колку на SJM Стопанства вработените имаат право да добијат плати крстоносните, но тој истакна дека зголемувањето е продолжен на друштвото за влез на ниво на работниците, со компанијата давање "особено внимание на потребите на локалните вработени." Повеќе од 95 проценти од SJM Стопанства' персоналот се локалното население, според компанијата, кои се изјасниле дека тоа имаше за 20,600 вработени со цело работно време минатиот декември 2016 година размислете за вашиот избор коцкање. Плати крстоносните соопштение доаѓа среде SJM Стопанства' планови за да влезат во 2017 "во силна позиција," по слабите 2016 година перформанси.Казино на операторот за игри на приходите падна 14.5% до HKD 41.3 b ($5.3 б) во 2016 година, додека приходите беа надвор 11.5% до HKD 3.4 б и профит падна 5.6% до HKD 2.3 б работите ќе најдете во казино 94. SJM е дел од целокупниот Macau пазарот гејминг приходи натопена од 21.7% во 2015 година да 19.1% минатата година.Сите SJM гејминг verticals беа, исто така, во негативна територија, со VIP приходи паѓа 20.5%, маса на пазарот маси надолу 8.2% и неговото паѓање 6.4%.Овие се споредат имаа негативно со целокупната Macau пазар, кој го виде VIP приходи падне 6.9%, додека маса на пазарот на приходи стекнати 1.8% мислам дека како човек 2 казино сцена. SJM Стопанства беше последен на специјалниот административен регион има шест казино оператори да го објави зголемување на заработувачката за вработени оваа година.Првиот беше Песок Кина, која објави во јануари дека неговите квалификувани вработени со цело работно време ќе добијат зголемување на заработувачката со просек од 2% на 6 проценти, со почеток на 1 Март.

Квалификувани вработени со цело работно време заработуваат и до MOP12,000 () месечно—претставуваат околу 5% од компанијата работна сила—ќе добијат зголемување на платите на MOP600 месечно, на компанијата, рече.Вработените заработуваат повеќе од MOP12,000 месечно ќе добиваат помеѓу 2 проценти до 2,5 проценти во просек increment. MGM Кина, Галакси Забава, Дин Макао и Melco Круна Забава следи веднаш по telecharger покер ѕвезда слободен en francais.
MGM Кина рече дека неговата не-управување со вработените заработуваат и до MOP16,000 (US$2,000) месечно ќе добиваат зголемување на платите помеѓу 3% до 7 проценти, додека членовите на тимот заработуваат над MOP16,000 месечно ќе добиваат зголемување на 2.5 проценти.Во меѓувреме, Галакси Забава вели дека ќе има "перформанси-врз основа на плата на вредноста се движат од 2.5 проценти до 5.5 проценти" ефективно од април преземете texas holdem poker francais слободен. Melco Круна е зголемување на заработувачката се движи помеѓу 3% и 7%, додека Дин Macau е е во опсег од 3% и 6,5%.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.