бесплатни бонус без депозит казино сад

Карл Icahn, на милијардер активист инвеститор кој се продава Tropicana Забава минатата година и го задржува сопственоста на Трамп Забава Установи, се вели дека е градење на значителен удел во Цезар Забава бесплатни бонус без депозит казино сад. CNBC, рече минатата недела, додека големината на Icahn е Цезар инвестиции не е веднаш познат, "извори запознаени со ситуацијата", изјави бизнис медиум дека тоа е на ниво кое ќе им даде магнат значително влијание во казино оператор.На милијардер нели коментира јавно на својот Цезар позиција.Со кои се тргува на NASDAQ, Цезар акции скокна 5.5 проценти на Icahn вести во петокот.Почнувајќи од понеделник попладне, акции тргување беше малку повисока од околу $8.75. Во вредност од околу $17 милијарди долари од страна на Forbes, Icahn се продаваат од шест на Tropicana Забава осум својства минатата година за $1.21 милијарди долари.Договорот не вклучува Tropicana Aruba Resort & Casino, ниту shuttered Адут Плаза во Атлантик Сити бесплатни бонус без депозит казино велика британија нови.

Icahn вели дека овие две својства се и за продажба.Откако се продаваат, инвеститорот мислеше да биде излегување на индустријата за игри.Но, Цезар вести совети дека милијардер не е подготвен целосно да се движи.Цезар, како и голем дел од индустријата за игри, издржа тешка 2018 бесплатни бонус без депозит казино велика британија. Акции plummeted од повеќе од $13 до $6.80. Компанијата има rebounded во 2019 за стекнување гласини и стопанства се направени од страна на инвеститорите, како што се Icahn.Во ноември, Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora го објави своето планирани оставка, кои формално ќе се одржи следниот месец.Главниот извршен е заминување доаѓа по активист хеџ фонд ХГ Vora Капитал се наметнува за неговата замена. Icahn не е единствениот милијардер кој неодамна преземени интерес за Цезар.

Tilman Fertitta, чија Landry империја вклучува Златна Грутка казино места во Невада, Њу Џерси, Луизијана и Мисисипи, понудени обратна преземање минатата есен за компанијата.Предлогот ќе се плаќа секој Цезар споделување $13, и го стави Fertitta во улога на извршен ДИРЕКТОР на спои компанија.Цезар одговори на теренот, "Одборот смета за предлогот, во консултација со своите правни и финансиски советници, и утврди дека тоа не е во согласност со Компанијата планира да создаде и подобрување на акционерска вредност во текот на подолг рок.Управниот Одбор има информирани Златна Грутка на својата одлука." Заедно со Fertitta е Златна Грутка, MGM Летувалишта, беше речено да се размислува Цезар стекнување предлог.Сепак, не постои формална понуда беше некогаш презентирани, и аналитичари издава предупредувања дека спојување може да предизвика монопол загриженост во Лас Вегас бесплатни бонус без депозит казино јужна африка. "Ние сериозно се сомневам дека, дури и ако постојат такви дискусии, тие ќе одат никаде," Номура аналитичар Харис Кертис, рече во ноември. "Ние се повтори нашите позитивни поглед на Цезар Забава, која е базирана на преземање премија, туку на подобрување на оперативните перформанси и со новиот извршен ДИРЕКТОР, како и посилни побарувачката трендови во Лас Вегас следната година." Лов за Frissora замена продолжува.Цезар вели дека тоа е работа "со национално признати пребарување фирма" за да се идентификуваат својот наследник. молња линк слот машина гранд џекпот.