е казино коцкање правна во орегон

Песоци Витлеем во Пенсилванија ќе остане под Лас Вегас Песоци корпоративни чадор за во блиска иднина, откако стекнување разговори со MGM Установи, наводно, не успеаја да стигнат до договор.Веста прво беше соопштено од страна на Утрото Повик, весникот што го покрива Allentown и Lehigh Valley област во источна Пенсилванија.
MGM беше шпекулира да бидат заинтересирани за купување на Песок Витлеем по цена од $1,3 милијарди.Но влог ќе дојде со значителен ризик, како и многу останува непозната над иднината на коцкање во камен-темелник на Државата.Иако и двете страни се остане мирен за спецификите на наводните разговори, повеќе игри законски предлози во Harrisburg може да биде една причина за одржување на MGM надвор од Пенсилванија.Републиканската-контролирана од Генералното Собрание е во потрага по начини да се покрие $1.2 милијарди долари дефицит на буџетот на рм без зголемување на даноците.На разговорите во државниот капитал се во тек во текот потенцијално дозволувајќи им на слот машини да бидат ставени во аеродром терминали и барови.Онлајн коцкање, интернет лотарија за продажба на билети, спортско обложување, и дневни фантазија спортот имаат сите предложени.Лас Вегас Песоци' мнозински сопственик е нејзиниот основач, милијардер Шелдон Adelson.Иако MGM разговори покаже корпорацијата беше во потрага да ја напушти Пенсилванија, или барем да ги отворите за слушање понудите, одржување на имотот во своето портфолио ќе продолжи да го направи светот е најбогатите казино компанија дури и побогати.Тоа е затоа што Песоци Витлеем е еден од Пенсилванија е најисплатливо казина.На Allentown-област коцкање кат доведе на патот во Пенсилванија поставување нов месечна маса игри приходи рекорд во април.Државата е 12 казина влечат во $79.5 милиони од маса игри, повеќето некогаш за 30-дневниот период од Пенсилванија легализација на табели во 2010 година е казино коцкање правна во орегон. Песоци Витлеем изнесува за речиси $22 милиони евра од вкупниот број.Според Лас Вегас Песок " првиот квартал финансиски поднесување, на нето-казино приходи во Витлеем одморалиште изнесува $133 милиони помеѓу 1 јануари и 31 Март е казино коцкање правна во тенеси.
Тоа е 2.3 проценти пад на истиот период во 2016 година е казино коцкање легални во пенсилванија. Со Песок Витлеем продажба во текот на разговорите за време се, локални претставници, и унија на работниците надевам дека компанијата одлучува да се движи напред со неговото претходно најави $90 милиони проширување. Adelson прекина оние планови претходно овој месец, во која беа вклучени додавање на 100.000 квадратни метри на одморалиште за да се направи простор за повеќе игри простор и ресторани.Песоци Витлеем хотелот, најголем од било casino resort во Пенсилванија со 300 соби, останува многу зафатен.Во 2016 година, имотот објави 94.5 проценти вработување стапка, на просечна ноќните полнење на $160 е казино коцкање правна во невада.
Тоа е значително зголемување на 2015 година, во кој имаше соби случува за $151 и само окупирана 91.5% од времето.На $90 милиони проширување беше да се добредојдовте 380 дополнителни слот машини и 81 повеќе табели, како и два нови ресторани.Песоци портпаролот на Рон Рис рече оваа недела донесе одлука да се изгради, ќе биде директно заснована на акции на државата законодавната власт.Треба да коцкање се прошири на аеродромите, интернет, или барови, Песок Витлеем проширување, најверојатно, ќе биста. msi z170a игри m5 m.2 слот.