големата вест казино куглана

На петиците на мастило мулти-годишен договор со Американската медиумска компанија Turner Sports, и DraftKings (Nasdaq: DKNG) сега има најави лансирањето на мобилен и на интернет sportsbook во Јужна Африка, во партнерство со Peermont Хотели, Игри и Установи.Јужна Африка игри и туристичката група ќе се користат DraftKings' напредни Б2Б sportsbook и платформа решение за напојување на PalaceBet sportsbook (PalaceBet.ко.з.а.), групата е првата онлајн спортска обложување потфат.Карактеристики пристап: Благодарение на соработката, спортски фанови во Јужна Африка сега ќе имаат пристап до низа на спортски обложувања карактеристики, вклучувајќи ги и "Пулс Обложување" и "Вашиот Облог." Во меѓувреме, податоци интеграции со IMG и Гениј Спортски Група Ограничен подружница, Betgenius, ќе им овозможи на клиентите да облог на двете локални и меѓународни спортски вклучувајќи крикет, кошарка, крикет, фудбал, рагби, тенис, како и Среќни Броеви.Според соопштението, Шефот на Меѓународната Службеник за DraftKings, Shay Berka рече.. големата вест казино куглана.
"Оваа соработка се среќаваат две организации посветени на обезбедување на Јужна Африка спортски фанови со најголем број на динамичен и иновативен спортски обложувања искуство големата вест казино мраз лизгалиштето пати. "Ние сме воодушевени што DraftKings' Б2Б технологија е дополнување Peermont влез во спортско обложување, преку кои тие можат да им обезбеди на своите клиенти со голема пазари, live обложување можности, конкурентни цени и локализирана ги опциите за плаќање." За својот дел, Peermont Главен Извршен Директор Најџел Atherton, рече.. големата вест казино мраз лизгалиштето цени. "Peermont секогаш е во првите редови на најновите трендови и технологии, па затоа тоа го направи смисла да партнер со DraftKings како лидер во спортско обложување софтвер.Заедно ќе бидат во можност да понуди производ, кој живее до нашите високи стандарди, и кој овозможува супериорен обложување искуство." Искуство плус: заеднички напори ќе им овозможи на Peermont поткрепа на својата стручност во земјата-врз основа казино вертикална да "донесе еден свет-класа ниво на услуга" на црвено-жешка онлајн спортски обложување на пазарот и нудат еден-на-еден вид на вложување искуство на неговите играчи, според соопштението.Исто така, коментирање на тај-up, Генерален Менаџер за PalaceBet, Iain Gutteridge, додаде дека "Тоа беше очекувано за партнер со DraftKings," и дека.. битка на блек џек 1856. "начинот На кој ние сме во потрага да расте и да се натпреваруваат на меѓународно ниво, ние знаевме дека DraftKings може да им понуди на софтверско решение, така што ќе може не само што нудат различни, но квалитетот на нашите клиенти." Тарнер навалување: Како што е споменато, на Бостон, Масачусетс-врз основа на дневни фантазија спортски натпревар и обложување спортски оператор неодамна влезе во партнерство со Turner Sports, поделба на AT&T, Inc.'s WarnerMedia.Мулти-годишен договор ќе го видите тоа служи како ексклузивни sportsbook и дневни фантазија спорт услуги за одберете Turner Sports и Bleacher Report својства битка на блек џек болдвин град. $5k Ајова казна: од неодамна, откако не успеаја да се ажурира својата исклучување на листа од страна на договорени јануари 2, 2020 датум, DraftKings се согласи да плати$5,000 казна на Ајова Трки и Игри Комисија (IRGC) за да се биде во кршење на неговата лиценца барања.Вториот држава која операторот самоисклучување листи треба да се ревидира најмалку еднаш на секои седум дена, додека DraftKings, наводно, не е толку до јануари 3, пропуштањето на рокот од еден ден, според еден извор. битка на блек џек канзас.