може да коцкање предизвика проблеми со срцето

Ние сме малку повеќе од две недели далеку од почетокот на МАК сезона.Тоа ни остава драгоцено време за да се добие нашата обложување листови, со цел пред нашите животи се консумира од страна на Американски фудбал за следните четири месеци.Па во пресрет на МАК функционирање, јас ќе одам да се нурне во проп обложување.Идејата е да се добие увид на кој играчи, или тренери во некои случаи, нудат добри шанси да постигне одредени достигнувања.Тоа е игра во рамките на играта, дами и господа.Тоа е она што го прави МАК толку уникатен, од обложување гледна точка во однос на другите професионални спортски лиги.Јас сум ќе почнете со некои QB шансите, која има стекнато популарност во последните години со сите овие рекордни настапи може да коцкање предизвика проблеми со срцето. "Повеќето Полагање Дворови" е личен фаворит на рудникот бидејќи тоа секогаш завршува биде возбудлива трка.Оваа сезона, две од најдобрите минувачите во играта се ко-фаворити во 2/1 шансите: Дру Brees и Peyton Manning.Ова е фрли-up, навистина, укажува на кривичните дела и QBs имаат на располагање.Тоа би се веројатно е четири-коњ тркачки ако Арон Роџерс (8/1 коефициенти) и Том Брејди (20/1 коефициенти) имале подобар дела да се фрли да.Матеј Stafford (7/1 коефициенти) и Мет Рајан (12/1) се две други убави опции, но јас сум скептичен за оние две момчиња, бидејќи на привидната недостатокот на доследност во пали голем додавање броеви.Ако има sleeper тука, мислам дека тоа е Андреј Среќа.Широк приемник ПАРТИ Хилтон рече дека за Среќа во основа има три број еден примачите да се фрли и на 20/1 шансите, кои би можеле да заврши што е рецепт за донесување на повеќето дворови оваа сезона.За жал, тоа е сепак или Brees или Manning во моето мислење и од Manning скрши Brees' полагање рекорд минатата година, гледам Светиите QB враќање на корист на оваа година.На QB е донесувањето дворови само ќе се додаде ако неговите примачи фати топката.Проп за "Повеќето Примање Дворови" има познати имиња на врвот и еден sleeper кој мислам дека има шанса во победа тоа.Калвин Џонсон е јасен фаворит во 3/1 шансите.Дека многу ние сите можеме да се согласиме за.Но, надвор од Мегатрон, имаме четири корисници со слични еден-цифрениот шансите: Demaryius Томас (8/1), Dez Bryant (8/1), Јули Џонс (9/1), и AJ Зелена (9/1).На овие четири, јас како Зелена најмногу поради Енди Далтон ќе веројатно само чак топката неговиот начин слично како Stafford прави со Џонсон.Останатите три приемници, кои, најверојатно, ќе споделување на фаќа со соиграчи, сечење во нивното примање дворови вкупно.Но следниот човек на мојата листа е мојот sleeper: Питсбург е Антонио Браун.Во моментов, тој е во 16/1 шансите, која е смешно високи за некој кој завршил втор минатата сезона во оваа категорија, до човек кој најверојатно ќе се суспендирани за цела година.Огромната количина на улов Браун добива (тој имаше 110 приеми минатата сезона) треба да му овозможи да куп неговиот изнесува северно од 1,499 јарди тој имаше минатата сезона.Додека сме на примачи, сега е време да се погледне во Повеќето Touchdowns за оваа сезона.Очигледно, овој држач ги исклучува quarterbacks така што тоа е строго приемник/трчање назад/ тесни крајот категорија.Јас не велам тесни крајот, нели?Тоа е затоа што лидерот во клуб досега е Џими Греам на 10/1 шансите.Томас, Шефовите трчање назад Jamaal Чарлс, и New England Patriots тесни крајот Роб Gronkowski не се далеку зад себе во 14/1 шансите apiece.Дополнително одредување на листата се и некои значајни имиња кои вклучуваат Bryant (16/1), Green Bay Packers трчање назад Еди Lacy (16/), Сиетл Seahawks трчање назад Marshawn Линч (16/1) и веројатно најдобра вредност ги собереш на било проп, на Минесота Викинзите' workhorse tailback Адријан Питерсон во 20/1 може да коцкање биде работа. Говорејќи на целиот Ден, тој е омилен меѓу работи грб да заврши со "Повеќето Брзаат Дворови" оваа сезона во 3/1 може да коцкање предизвика оштетување на мозокот. Philly е LeSean McCoy е блиску втор на 4/1 и од таму шансите пад на Чарлс во 12/1, Вашингтон Redskins' Алфред Морис во 14/1, и Линч и Lacy секоја во 16/1 може да коцкање предизвика висок крвен притисок. Дали имам sleeper изберете тука?Ептен ми се направи.Ми даде парче од CJ Spiller на 33/1, бебе!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер тексас boyaa за iphone.