може да коцкање предизвика здравствени проблеми

Операторот Ladbrokes има penned договор со Англија е Рагби Фудбал Лига (RFL) дека ќе ги види стане насловен спонзор на оваа година е на Четири Нации турнир. Ladbrokes е веќе спонзор на Челинџ Куп и Супер Лигата и ќе добиете премиум бренд изложеност низ турнир седумте игри, со конечни одвива во Anfield, во неделата на 20 ноември Натпревар со Англија, Австралија, Нов Зеланд и Шкотска, биеналето турнир се работи во партнерство помеѓу Австралиската Рагби Лига Комисија, RFL и Нов Зеланд Рагби Лига.Тоа клоци исклучување на петок, 28 октомври во Lightstream Стадион во Трупот, со Австралија преземање на Шкотска може да коцкање предизвика здравствени проблеми. Ladbrokes Четири Нации Турнир Директор, Џон Dutton, рече: "Ladbrokes се фантастичен партнерот да работи со и многу професионална во нивниот пристап на игра покер тексас boyaa apk versi лама. "Некои од најдобрите играчи во светот ќе биде во земјата за четири нации оваа есен и да се Ladbrokes во авионот со што ќе се зајакне овој натпревар на и надвор од теренот покер тексас boyaa за ios. "Да се биде поврзан со меѓународните рагби лига може да ја зајакне својот бренд во спортско обложување на пазарот." Kristof Fahy, Главен Маркетинг Директор на Ladbrokes, рече: "Ние ќе уживаат страшно врска со рагби лига и тоа е спорт кој се поздравува вредноста дека Ladbrokes бренд е во можност да ги понуди. "Ние сме сега проширување на инвестициските ние сме направени во спортот во велика БРИТАНИЈА на меѓународната сцена, каде што знаеме дека може да имаат реално влијание." покер тексас boyaa симнете android.